Český střelecký den v KHL: Trefili se Koukal, Zohorna a Mertl

19. 12. 2016 22:23
Českým hráčům se v pondělních zápasech KHL dařilo. Tři se prosadili gólově a další tři zaznamenali asistenci.
Petr Koukal
Petr Koukal | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Petr Koukal zpečetil v Kontinentální hokejové lize gólem do prázdné branky vítězství Jekatěrinburgu 3:1 na ledě Vladivostoku. Čtyřiatřicetiletý hráč se střelecky prosadil podeváté v sezoně a jeho tým se na devátém místě Východní konference přiblížil v boji o play off na dva body k sedmému Vladivostoku, ten má však odehráno o dva zápasy méně.

Stejně bodů jako Avtomobilist, ale dokonce čtyři zápasy k dobru, má na poslední postupové osmé pozici Barys Astana. Kazašský celek vyhrál 2:1 na ledě Chabarovsku, v jehož dresu se o jediný zásah postarali čeští hráči. Tomáš Zohorna dvanáctou trefou v sezoně potvrdil pozici druhého nejlepšího českého střelce v soutěži po Janu Kovářovi (18), Jan Kolář mu na gól přihrál.

Reprezentační zadák Adam Polášek z Novosibirsku přihrál v utkání s Dinamem Riga v přesilovce na vítěznou branku, domácí tým vyhrál 2:1. Pro Poláška to byla už 21. asistence v ročníku, díky čemuž se drží mezi pěticí nejlépe nahrávajících obránců ligy.

Necelá minuta chyběla Dominiku Furchovi z Omsku k třetí vychytané nule v sezoně, ale v čase 59:12 ho střelou od modré čáry překonal Ville Lajunen a zápas s Jokeritem Helsinky muselo rozhodnout prodloužení. Gól v jeho závěru vstřelil domácí Avangard a po vítězství 2:1 prodloužil sérii výher na pět zápasů.

Medveščak Záhřeb dlouho vedl nad Čeljabinskem díky gólu Tomáše Mertla z 9. minuty, ale hosté v třetí třetině otočili stav třemi brankami a nakonec zvítězili 3:2. Na vyrovnávací gól přihrál Jiří Novotný a ve druhém utkání za Traktor si připsal první bod v sezoně.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Barys Astana 1:2 (za domácí T. Zohorna 1+0, Kolář 0+1), Vladivostok - Jekatěrinburg 1:3 (za hosty Koukal 1+0), Kunlun Red Star - Chanty-Mansijsk 3:2 po sam. nájezdech, Novokuzněck - Dinamo Minsk 0:2, Novosibirsk - Dinamo Riga 2:1 (za domácí Polášek 0+1), Omsk - Jokerit Helsinky 2:1 v prodl., Záhřeb - Čeljabinsk 2:3 (Mertl 1+0 - Novotný 0+1).