Čeští hokejisté podlehli na MS dvacítek Kanadě 0:5

29. 12. 2011 7:00
Kanada - Česko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Filip Novotný
Filip Novotný | Foto: Reuters

Edmonton - Čeští hokejisté prohráli ve svém druhém utkání na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Edmontonu s domácí Kanadou 0:5 a mají na kontě v tabulce skupiny B stále tři body.

Stejně jsou na tom USA a Finsko, které si polepšilo po výhře nad Američany 4:1.

Přímou bitvu o čtvrtfinále načnou svěřenci trenéra Miroslava Přerosta v pátek od 21:30 SEČ proti USA.

Češi před 16.417 diváky v Rexall Place zahrozili hned v úvodní minutě, když gólmana Wedgewooda vyzkoušel bekhendem Sekáč.

MS dvacítek: Český tým na úvod rozdrtil 7:0 Dánsko

Pak se ubránili při Mozíkově vyloučení, ale v šesté minutě už domácí favorit slavil vedení. Huberdeau se za brankou zbavil Sedláka, vybruslil před Mrázka a Stone po jeho akci zakončoval do prázdné branky.

V 19. minutě po šanci zámořské týmu přikryl rukou puk v brankovišti Říha, ale Stone Mrázka z trestného střílení nepřekonal.

Gólman týmu Ottawa 67´s v OHL nadále držel svůj tým. Při Říhově vyloučení ale Kanaďané nakonec přesilovku proměnili.

Freddie Hamilton ještě svůj únik po přihrávce gólmana Wedgewooda nezakončil úspěšně, ale stihl vrátil puk před branku a Strome pohodlně doklepl za bezmocného Mrázka.

Za necelé dvě minutě zvýšil na 3:0 Connolly, který nejprve trefil tyč a vzápětí pohotově dorazil kotouč za brankovou čáru.

V závěrečném dějství se nepodařilo českým hráčům obrat Wedgewooda o čisté konto ani při 29 trvající početní výhodě pěti proti třem, a když nevyužili ani další přesilovku, skórovala opět Kanada.

Musilovi sebral za brankou kotouč Pearson a osamocený Scheifele překonal Mrázka počtvrté.

Český gólman i přes inkasované branky zářil. V přesilovce domácích ještě po kombinaci do prázdné branky dovršil výsledek opět Scheifele. Suverénní Kanada tak má namířeno k přímému postupu do semifinále.

Skupina B (Edmonton):

Branky a nahrávky: 6. Stone (Huberdeau, Strome), 37. Strome (F. Hamilton, Wedgewood), 39. Connolly (Howden, Bournival), 49. Scheifele (Pearson), 55. Scheifele (Pearson, Gormley). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Rönn (Fin.) - Fluri (Švýc.), Käck (Švéd.). Vyloučení: 8:10, navíc Beaulieu (Kan.) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 16.417.
Sestava Česka: Mrázek - D. Musil, Krejčí, Mozík, Jank, Zámorský, Říha, Hrbas - Sekáč, Holík, Jaškin - Uher, Filippi, Nosek - Culek, Straka, T. Hertl - Přibyl, Sedlák, Faksa. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Juřík a Jiří Fischer.

USA - Finsko 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 41. Saad (Etem, Coyle) - 22. Salomäki (Armia), 51. Armia (Markus Granlund, Ristolainen), 52. Mikael Granlund (Hakanpää, Pulkkinen), 57. Armia (Donskoi). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Klein - Murchinson (oba Kan.), Novák (SR). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 14.000.

1. Kanada 2 2 0 0 0 13:1 6
2. USA 2 1 0 0 1 12:7 3
3. Česko 2 1 0 0 1 7:5 3
4. Finsko 2 1 0 0 1 5:9 3
5. Dánsko 2 0 0 0 2 3:18 0

Skupina A (Calgary):

Švédsko - Švýcarsko 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Friberg (Rensfeldt, Klingberg), 37. Nordström (Bäckman, Karlsson), 42.Rensfeldt (Thorell, Granberg), rozhodující sam. nájezd Collberg - 26. Vermin (Kukan), 53. Vermin (Hofmann), 58. Kukan (Bertschy). Rozhodčí: Croft (USA), Šindler - Gebauer, Carlson (Kan.). Vyloučení: 6:6, navíc Friberg (Švéd.) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 14.782.

Rusko - Slovensko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Ožiganov (Jakupov, Kosov), 42. Naumenkov (Zemčenko), 55. Kučerov (Grigorenko, Nestěrov) - 20. Bubela. Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Zalaski (Kan.) - Sormunen (Fin.), Woodwoorth (USA). Vyloučení: 5:1, navíc Tělegin (Rus.) 10 min. Bez využití. Diváci: 19.289.

1. Rusko 2 2 0 0 0 6:1 6
2. Švédsko 2 1 1 0 0 13:7 5
3. Slovensko 2 1 0 0 1 4:4 3
4. Švýcarsko 2 0 0 1 1 3:7 1
5. Lotyšsko 2 0 0 0 2 5:12 0