Čeští hokejisté vyhráli i třetí zápas, Norům dali šest gólů

16. 4. 2014 21:16
Vladimír Růžička může být s výkony národního týmu zatím spokojený.
Vladimír Růžička může být s výkony národního týmu zatím spokojený. | Foto: CPA Eduard Erben

Havlíčkův Brod - Čeští hokejisté zvítězili v Havlíčkově Brodu nad Norskem 6:2 a vyhráli i třetí zápas přípravné série Euro Hockey Challenge.

Brankami k tomu přispěli Ondřej Vitásek, Tomáš Vincour, Jakub Petružálek, Michal Vondrka, Jan Kolář II a Tomáš Filippi. Ve čtvrtek se oba soupeři utkají znovu v Havlíčkově Brodu od 18:00.

Do první šance se dostali Češi ve druhé minutě, kdy při přečíslení dvou na jednoho po Noskově přihrávce pálil Petružálek, ale Volden zasáhl lapačkou. O chvíli později opět Petružálek po Noskově přihrávce zamířil do betonů norského gólmana.

V šesté minutě už se domácí dočkali vedení, když při Hansenově vyloučení po Zaťovičově přihrávce zakončil před brankou osamocený Vitásek. Ve třetím startu v národním týmu se dočkal liberecký zadák první trefy, přitom v extralize za 50 utkání ještě neskóroval.

Dalšímu náporu českého týmu odolal Volden, Salák musel krýt první soupeřovu příležitost v deváté minutě, kdy jej prověřil Djupvik Lövlie. Za tři minuty už Růžičkův výběr vedl o dvě branky. Vincour ujel, trefil se do levého horního rohu a také slavil první trefu v reprezentaci. Další možnost měli Zaťovič s Pohlem.

Hned při vstupu do druhé části se dostali do šance Norové, ale Skröder ztroskotal na Salákovi. Na druhé straně nevyužil přečíslení po Smoleňákově přihrávce Vondrka a v 28. minutě nepřekonal Voldena ani Svačina. Další výpad vyřešil individuálně Petružálek, který si pohrál s obranou soupeře a z mezikruží zakončil k levé tyči.

Ve 33. minutě po zaváhání českého týmu v defenzivě Mats Fröshaug nekompromisní ránou nedal Salákovi šanci a Růžičkův tým v třetím duelu poprvé inkasoval. Za tři minuty fauloval Ken Andre Olimb unikajícího Vondrku, který ale z nařízeného trestného střílení přestřelil. Vynahradil si to 118 sekund před koncem druhé části, když zužitkoval Zohornovu přihrávku.

V úvodu závěrečného dějství po Kousalově přihrávce a Petružálkově teči pomohla Voldenovi levá tyč. Při Mojžíšově trestu se po Skröderově ráně snažil trefit puk ze vzduchu Mathis Olimb, ale trefil místo toho Saláka hokejkou do masky a síly na ledě se vyrovnaly.

A Češi pak krátkou přesilovku využili. Obránce Kolář si vylepšil střeleckou pozici a švihem zamířil do levého horního rohu. Také se trefil v reprezentaci poprvé, stejně jako za tři minuty po individuální akci Filippi. Poslední slovo měl Hansen, který zkorigoval výsledek.

Zápas Euro Hockey Challenge v Havlíčkově Brodu:

ČR - Norsko 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Vitásek (Zaťovič, Gulaši), 12. Vincour (Svačina), 30. Petružálek (Vondrka), 39. Vondrka (T. Zohorna), 53. Kolář II (Pohl), 56. Filippi (Pohl, Zaťovič) - 33. M. Fröshaug, 58. M. Hansen. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 2658.

ČR: Salák - Kolář II, Mojžíš, Mozík, L. Kovář, Jank, Kudělka, Vitásek, Gulaši - Radil, T. Zohorna, Vondrka - Petružálek, Kousal, T. Nosek - Svačina, Vincour, Smoleňák - Pohl, Filippi, Zaťovič - navíc od 41. Valský. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Norsko: Volden - Mats Trygg, E. Fröshaug, Rindal, Bryhnisveen, Öksnes, Nörstebö - M. Olimb, K. A. Olimb, Skröder - Djupvik Lövlie, M. Hansen, Roest - Martinsen, Stene, S. Thoresen - M. Fröshaug, K. Forsberg, Dahlström. Trenér: Roy Johansen.