reklama

Čeští inline hokejisté chtějí získat zlatý hattrick. Ve čtvrtfinále MS je čeká Kolumbie

MS v inline hokeji 2017 MS v inline hokeji 2017 autor: Facebook: World Inline Hockey
Česká reprezentace v inline hokeji má možnost poprvé v historii zkompletovat zlatý hattrick na mistrovství světa organizace FIRS. Poté, co Češi hladce prošli základní skupinou, je čeká ve čtvrtek čtvrtfinále s Kolumbií. O medaili bojuje i ženský tým, který už postoupil do semifinále po výhře nad Itálií.

Nanking (od zvláštního zpravodaje) - Čeští inline hokejisté se na mistrovství světa chystají na čtvrtfinále proti Kolumbii. Jejich cílem je získat v Číně nejcennější medaili a zkompletovat tak zlatý hattrick.

Plávání s ploutví nebo šnorchlem, seskok padákem. Světové hry baví i bizarními sporty, podívejte se Plávání s ploutví nebo šnorchlem, seskok padákem. Světové hry baví i bizarními sporty, podívejte se Prohlédněte zde

Česká reprezentace bez potíží uspěla v základní skupině a má všechny důvody ke spokojenosti. Národní tým v zápasech s Lotyšskem, Kanadou a Spojenými státy neztratil ani bod, postoupil tak přímo do čtvrtfinále. "Klíčový byl zápas s Kanadou. Proti Americe už jsme věděli, že máme první místo ve skupině jisté," hodnotí dosavadní působení na turnaji manažer reprezentace Tomáš Würtherle.

"Navíc jsme vyhráli všechny zápasy, což je je velice důležité pro náladu v týmu," doplňuje hlavní trenér reprezentace Martin Mecera. Češi jsou tři vítězství od toho, aby získali historicky první zlatý hattrick. "To by byl náš splněný sen," přiznává Mecera.

Tým zatím na turnaji neprohrával ani minutu. Lotyšsko Češi přehráli vysoko 9:0, s Kanadou ustáli tlak soupeře v závěru utkání a zvítězili 5:4. Na závěr základní skupiny Česko porazilo USA 8:5.

V prvním zápase play off čeká Čechy Kolumbie. Jeden z papírově méně silných soupeřů. Na druhou stranu Jihoameričané postoupili do čtvrtfinále překvapivě přes tradičně silné Španělsko. "Je jedno, jestli narazíme na Kolumbii, Španělsko, nebo Kanadu. Týmy jsou tady obrovsky vyrovnané," uvědomuje si útočník Jakub Cik.

Česko je v posledních letech na mezinárodní scéně dominantní, zlatá medaile ale není samozřejmostí. "Chtě nechtě jsme teď jako Češi favoriti na každém turnaji a v každé kategorii. Každý se ale proti nám chce předvést," všímá si reprezentační manažer Würtherle.

Kordula se za výroky v médiích Berbrovi a Damkové omluvit nemusí Kordula se za výroky v médiích Berbrovi a Damkové omluvit nemusí Čtěte zde

První krok ke zlatému hattricku musí Češi učinit proti Kolumbii. Za úspěch bude považován pouze postup. Z mistrovství světa organizace FIRS se totiž Češi vrátili s medailí už dvanáct let v řadě.

Tým je velmi podobný tomu, který na konci července přivezl zlato i ze Světových her v Polsku. Realizační tým se tak může spolehnout například na opory Daniela Brabce, Patrika Šebka, Pavla Strýčka nebo Marka Loskota. "Tento mančaft hraje krásný moderní inline. Je v něm skloubená zkušenost, střední generace a zdravé mládí," těší Meceru. Utkání mezi Českem a Kolumbií začíná ve čtvrtek od 11.30 středoevropského času.

reklama