Čeští inline hokejisté získali na světovém šampionátu bronz

Marek Janoš Marek Janoš
9. 9. 2017 10:09
Čeští inline hokejisté porazili v utkání o 3. místo na mistrovství světa organizace FIRS v čínském Nankingu Kanadu vysoko 5:0 a získali potřinácté za sebou medaili.
Česká inline hokejová reprezentace.
Česká inline hokejová reprezentace. | Foto: FIRS, Roberta Strazzabosco

Nanking (od zvláštního zpravodaje) - Čeští inline hokejisté porazili v utkání o 3. místo na mistrovství světa organizace FIRS v čínském Nankingu Kanadu vysoko 5:0 a získali potřinácté za sebou medaili. Šampioni z minulých dvou světových šampionátů od roku 2005 vybojovali pět zlatých, tři stříbrné a pět bronzových medailí.

Letos na zlato nedosáhli a nemohli tak zkompletovat zlatý hattrick. V semifinále totiž inline hokejisté vypadli po smolném utkání s Itálií. "Medaile je sice bronzová, ale medaile je medaile," komentoval lakonicky útočník Marek Loskot, který byl jednou z opor týmu.

To potvrdil už ve čtvrté minutě, kdy v početní výhodě otevřel skóre zápasu. "Přesilovky jsou v inline hokeji velká zbraň a my jsme ji využili," těšilo autora vítězné branky.  O půl minuty později na něj navázal brankou na 2:0 Jakub Bernad a dal Čechům potřebný klid.

"Kluci dnes sehráli skvělý zápas. Jednoznačně jsme dominovali v celém utkání," těšilo trenéra Martina Meceru. "Brába to zavřel, vychytaná nula ve finále vypovídá o všem," vypíchl i výkon české reprezentační jedničky, ta podpořila skvělý týmový výkon řadou důležitých zákroků.

Dominanci Čechů Kanaďané za celý zápas nedokázali výrazněji narušit. "Kanadu jsme k ničemu nepustili, za což hovoří výsledek. Když jsme včera vypadli, říkali jsme si, že je tady nějaká tradice. Nechtěli jsme být ten tým, který ji poruší," připomněl Loskot dvanáctiletou sérii, během které Češi vždy získali na MS v inline hokeji organizace FIRS medaili. "Každá medaile se počítá, i když jsme sem jeli pro zlato," dodal útočník Michal Šimo.

Česká reprezentace zlatý hattrick nezkompletovala, ale z čínského Nankingu s prázdnou neodjíždí.

Turnaj proto hodnotí kladně i trenér Martin Mecera. "Semifinále nás hodně mrzelo, zvlášť, když jsme byli celý zápas lepší," vracel se ke smolnému zápasu turnaje. "Série finálových účastí a možného zlatého hattricku se nám rozplynula. Po herní stránce jsme celý turnaj odehráli opravdu dobře, hrajeme tady nejhezčí inline," zdůrazňoval.

Čtvrté místo v konečném pořadí zaujal český ženský tým. V utkání o bronz narazily také Češky na Kanadu a po poločase směřovaly za ziskem medaile díky brance Katky Kaplanové, jenže po poločase soupeřky zápas otočily a odolaly i drtivému tlaku českých hráček, který vrcholil v powerplay.

"Zápas jsme zvládly výborně, ale udělaly jsme pár rozhodujících chyb," mrzelo útočnici Martinu Vonkovou. Obrovský český tlak končil na skvěle chytající brankářce Fisherové. "Rozhodující byla koncovka. Chybělo nám i štěstí," dodala další hráčka Kateřina Erbenová. Češky stejně jako před rokem v italském Asiagu skončily čtvrté. Na medaili čekají dva roky.