Chabarovsk si přiblížil play off KHL, Kolář nahrál na vítězný gól

27. 2. 2018 13:39
V dresu Chabarovsku se při výhře nad Vladivostokem prosadili oba čeští olympionici Jan Kolář a Tomáš Zohorna.
Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna | Foto: Michal Eger

Moskva - Obránce Jan Kolář přihrál na vítězný gól a hokejisté Chabarovsku porazili v Kontinentální lize Vladivostok 5:3. Asistenci si připsal i další český olympionik Tomáš Zohorna a Amur si výhrou přiblížil postup do play off.

Po Zohornově přihrávce se v páté minutě trefil Kondraťjev a dostal Chabarovsk do vedení 2:1. Český útočník zaznamenal třicátý bod v ročníku (11+19).

Vladivostok pak smazal dvoubrankovou ztrátu a na začátku poslední třetiny vyrovnal na 3:3, po Kolářově asistenci ale v 53. minutě rozhodl v přesilovce Litovčenko. Poslední gól padl do prázdné branky hostů.

Chabarovsk se v Černyševově divizi bodově vyrovnal vedoucí Ufě, má ale méně vítězství a je druhý. Za ním však s nevelkou ztrátou číhají týmy Novosibirsku a Omsku, jeden z této čtveřice se pravděpodobně do vyřazovací části KHL nedostane. Amuru zbývá sehrát už jen jeden zápas, jeho konkurentům dva.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 5:3 (za domácí T. Zohorna a Kolář 0+1),

14:00 Omsk - Novosibirsk, 15:00 Jekatěrinburg - Čeljabinsk, Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk, Ufa - HK Soči, 17:00 Kazaň - Nižnij Novgorod, Nižněkamsk - Lada Togliatti, 17:30 CSKA Moskva - Čerepovec, Dinamo Minsk - Dinamo Riga, Jokerit Helsinky - Petrohrad, Spartak Moskva - Jaroslavl, Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava.