Chára po premiéře v KHL: Ještě to není, co by to mělo být

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 10. 2012 10:00
Zdeno Chára strávil na ledě ve své premiéře v KHL téměř 20 minut. S Iljou Kovalčukem se ale příliš nepotkával. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Přestože nastoupil Zdeno Chára v sobotním zápase KHL proti SKA Petrohrad až ve třetím obranném páru, nakonec se na ledě objevoval poměrně často.

Ve své premiéře v soutěži v dresu pražského Lva nakonec odehrál téměř 20 minut a na ledě byl i v závěrečných minutách.

Prohru 3:4 se však kapitánovi Bostonu a zároveň slovenské reprezentace odvrátit nepodařilo.

"Ještě to není, co by to mělo být, ale je to první zápas po velmi dlouhé době," řekl novinářům pětatřicetiletý obránce s tím, že naposledy hrál soutěžní zápas ve finále letošního mistrovství světa.

Zdeno, jak se Vám hrálo po pětiměsíční přestávce?
Pořád tam jsou ještě mezery, které je potřeba vylepšit a které budou v příštích zápasech o hodně lepší. Celkově jsem se cítil dobře a neměl jsem problémy.

Šlo na Vás vidět, že jste se příliš nepouštěl do útočných výpadů...
To je pravda. Nechtěl jsem zbytečně riskovat, chtěl sem dodržovat systém. Snažil jsem si plnit, co jsme si řekli, takže jsem vycházel z kvalitní obrany. Ale kdyby byla možnost být ofenzivnější, tak bych šel. Jenže Petrohrad měl dobrý systém.

Nevadilo Vám, že jste nastoupil až ve třetí obraně?
Vůbec ne. Kvůli přesilovkám a oslabením jsme stejně obrany nestřídali jedna dva tři, ale tak, jak se mohlo. Měli jsme krátké střídání, takže to podle pořadí nešlo.

Jaké to bylo se po tak dlouhé pauze dostat do zápasu?
Je to jiné než NHL, ale pořád je to hokej a hra s pukem na ledě. Je tam více prostoru na ledě a místa, kde se hráči s pukem mohou schovat.

Hodně se před zápasem mluvilo o Vašem souboji s Iljou Kovalčukem...
Mockrát jsme se na ledě nepotkali. Ale vůbec to není o nějakých individuálních výkonech, ale o týmu.

Jak moc Vás tedy mrzí, že jste dnes nebodovali?
Je to škoda, že jsme nechytili začátek a dostali jsme dva poměrně rychlé góly. Pak jsme hráli agresivněji a podařilo se nám vyrovnat. Vypadalo to, že to bude remíza, ale oni našli cestu jak nám dát vítězný gól. Škoda, mohli jsme i vyhrát.