reklama

Chára: Opouštět Lva je těžké. Chtěl jsem týmu pomoct

Zdeno Chára přiznal, že se mu opouštět tým Lva v polovině sezony moc nechce. Zdeno Chára přiznal, že se mu opouštět tým Lva v polovině sezony moc nechce. autor: TASR - Michal Svítok
Zdeno Chára končí angažmá ve Lvu a vrací se do NHL. "Je to těžké. Už jsem počítal s tím, že tady strávím celou sezonu," přiznal vysoký obránce, že se mu z Česka moc nechce.

Praha - Zpráva o náhlém konci výluky v NHL překvapila i slovenského obránce Zdena Cháru. Obrovitý zadák už dohodě v zámoří nevěřil, a proto se ráno s týmem normálně připravoval k večernímu zápasu s Jekatěrinburgem.

Do něj už ale nezasáhl. Z Bostonu totiž přišlo doporučení, že by hrát neměl. Chára se tak s Prahou loučil pouze z tribuny a fanouškům zamával na kostku až na konci zápasu, když předával ceny nejlepším hráčům.

Chára si Prahu oblíbil a v rozhovoru s novináři přiznal, že ho odchod v rozběhlé sezoně mrzí.

"Budu Lva sledovat a přát mu. Je to klub, který jsem si oblíbil," řekl kapitán slovenské reprezentace, který céčko na hrudi nosil i v zápasech pražského celku.

Jak těžké je tým v polovině sezony opustit?
Je to těžké a taky je mi to líto. Odcházím v momentě, kdy se láme chleba a bojuje o postup či nepostup do play-off. V takové chvíli samozřejmě klukům chcete pomoct.

Přesto je pro vás hlavní NHL. Cítíte úlevu?
Bylo to hodně dlouhé čekání. Když jsme se dozvěděli, byli jsme rádi. Je důležité, že se našly kompromisy i to, že se bude hrát alespoň zkrácená sezona NHL.

Věřil jste vůbec, že se v zámoří obě strany ještě letos dohodnou?
Zpočátku jsem věřil, ale postupem času, když to nevypadalo vůbec dobře, jsem začal být smířený s tím, že sezonu dokončím v Evropě. Že budu hrát tady ve Lvu.

Jaký vás teď čeká program?
Bude to dost náročné. Tréninkový kemp začně brzy, všichni se musíme vrátit do Ameriky během pár dnů, abychom se stihli připravit. Sám ještě nevím, kdy poletím. Určitě to ale bude během dvou - třech dnů.

Dnes jste už nehrál. Rozhodl jste se tak sám, nebo vám to někdo nařídil?
Dostal jsem pokyn od Bostonu, abych nenastupoval. Samozřejmě jsem chtěl hrát, pomoct týmu a rozloučit se s fanoušky, ale tohle jsem musel respektovat. Nemohl jsem jen tak hazardovat.

Řekli vám kluboví představitelé do telefonu, kdy máte přiletět?
Co nejdřív.

Berete jako výhodu fakt, že do NHL přicházíte rozehraný? Jiní takovou možnost neměli.
Hráči, kteří byli v zaběhnuté soutěži, budou mít dobrou herní kondici a budou víc připraveni. V konečném důsledku to bude o týmu. Kdo bude mít víc hráčů, co hráli, bude mít výhodu, protože ti kluci pomohou i ostatním hráčům.

reklama