reklama

Kapitán HC Lev Novotný: Máme tři gólmany, Haška nevezmeme

autor: levpraha.cz
Čtenářům internetového deníku Aktuálně.cz odpovídal v on-line rozhovoru kapitán HC LEV Praha a český hokejový reprezentant Jiří Novotný.

Praha - HC LEV Praha vstoupí čtvrtečním zápasem s Rigou do premiérové sezony KHL.

Aktuálně.cz proto nabídlo čtenářům on-line rozhovor s kapitánem prvního českého týmu v KHL a českým reprezentantem Jiřím Novotným.

Devětadvacetiletý útočník do Prahy přišel z kádru Astany a stal se jednou z nejzvučnějších posil nově se rodícího týmu.

Novotný má ve své sbírce zlato z mistrovství světa 2010 i dva bronzy z posledních dvou šampionátů. V dresech Buffala, Washingtonu a Columbusu si zahrál také pět sezon v NHL.

"Už mám nějaká léta, takže musím vzít zodpovědnost na sebe. Máme kvalitní kádr a bylo by špatné, kdybychom se uspokojili jen s postupem do play-off," řekl Novotný během svého příchodu.

V rozhovoru se čtenáři Aktulně.cz Novotný přiznal, že si s týmem "Lvů" věří na play off a třeba i fakt, že o fanoušky bude muset Lev ještě hodně bojovat.

CHAT: Ptejte se Jiřího Novotného, kapitána HC LEV

12:10

? Tomáš - 4. 9. 2012 9:02 Dobrý den Jirko! Jaký je to pocit působit v Česku, ale ne v extralize, ale v klubu KHL?

Jiří Novotný: Dobrý den,
Samozřejmě je to něco navíc, protože můžeme být doma a je tady hodně kluků z reprezentace. Všichni jsme se znali od začátku a to bylo obrovské plus.

? Fanoušek33 - 4. 9. 2012 9:03 Cau Jirko, myslis, ze divaci na KHL budou chodit?

Jiří Novotný: Ahoj,
doufám, že jo. Ale bude se to vyvíjet od výsledků a našich výkonů.

? slavistka - 4. 9. 2012 9:04 Líbí se ti víc O2 arena, nebo holešovická hala? Díky za odpověď!

Jiří Novotný: Líbí se mi obě dvě stejně. :-)

? deww - 4. 9. 2012 9:09 Hezký den, umíte rusky ?

Jiří Novotný: Za ty tři roky, co jsem v Rusku hrál, jsem se samozřejmě něco naučil.

? nhlman - 4. 9. 2012 9:10 Dobrý den, sledujte dění v NHL a těšíte se, že si v případě výluky zahrajete v KHL proti nejlepším hráčům světa? A co teprve v reprezentaci?

Jiří Novotný: Samozřejmě to sledujeme. Není to nic příjemného pro hráče z NHL, ale když budeme mít tu šanci, tak to nebude zpestření jen pro nás, ale i pro diváky.

? lukýno - 4. 9. 2012 10:17 Jak často si necháváte brousit brusle? A od koho? Máte radši ostřejší, nebo si hranu strháváte?

Jiří Novotný: Skoro každý den, před zápasem vždycky. Dobře nám je brousí náš masér Libuna. :))

? Jiří Pokorný - Brandýs nad Labem - 4. 9. 2012 10:27 Dobrý den.
Pravděpodobně budu mít více otázek:
1) Jak se díváte na situaci, kdy byl nepřekonatelný problém pro činovníky naší ligy, aby vznikl v Hradci klub hrající KHL, přičemž za rok je situace úplně obrácená a v případě Prahy to jde bez sebemenších potíží?
2) Jak moc doplatí Sparta na to, že bude vaše juniorka? Budou se z ní brát hráči vždy, když si LEV zamane? Protože opačným směrem rozhodně nepůjde hráč, který by pro LEV byl přínosem.
3) Proč se o Lvu říká, že je to český klub, když vlastníkem je ruská společnost fungující přes Švýcarsko a Lev hraje ruskou ligu? Mě to spíše připadá jako novodobá kolaborace, ale jsem zvědavý na Váš názor.
Děkuji za případné odpovědi.

Jiří Novotný: 1) V tu dobu jsem hrál jinde a sledoval jsem to jen v novinách, takže k tomu nemám moc co říct.

2) Tohle není v mém popisu práce, rozhoduje o tom management klubu.

3) Lev Praha je český název, hrajeme v Čechách, ale ruskou ligu. Majitelé jsou samozřejmě z části z Ruska, ale máme i ČKD.

? pan Lebeda - 4. 9. 2012 10:32 Ahoj, co říkáte tomu, že za LVEM zůstaly v Popradu neuhrazené dluhy ? Přijde Vám tento styl podnikání v pořádku ? Nemáte obavy, že se něco podobného může stát i v ČR ?

Jiří Novotný: Za hráče musím říct, že je to vždy nepříjemná věc. Je to jejich práce, ale tady je to úplně jiný koncept a jiní lidi. Jsem přesvědčenej o tom, že se tyhle věci tady dít nebudou.

? Daniel Novák - 4. 9. 2012 10:33 Dobrý den,
nevadí vám hrát v klubu, který je uměle vytvořený a nemá žádnou tradici a historii, nebo je migrace hráčů v hokeji tak velká, že toto prostě neřeší?

Díky za odpověď a ať se daří!

Jiří Novotný: Je to novej klub s novejma hráčema a trenérama, takže se budeme muset nějak zapracovat. Ale jak my, tak samozřejmě v novodobé KHL začínaly i jiné kluby, jako byla Riga, Minsk, nebo Astana. Nevidím problém, proč bychom nemohli jít v jejich stopách. Je to výzva.

? Drtina - 4. 9. 2012 10:34 Prozradíte, jaký máte plat? A když jste hrál za Sabres nebo Blue Jackets, jakou jste měl smlouvu pokud jde o příjem? Díky moc - nechci z vás tahat informace, jestli jste milionář, ale vadí mi, že KHL nezveřejňuje platy stejně otevřeně jako NHL. Hezký den a ať se daří. Budu Lvu fandit!

Jiří Novotný: Dobrý den, :))
plat z Buffala si můžete najít na internetu. Svůj plat nechci do novin prozrazovat.

? Pavel - 4. 9. 2012 10:39 V přípravě jste měli sérii zápasů bez prohry a ted krátkou sérii proher.Chystáte si tu výherní do KHL?Jak se těšíte?Vsadil byste si na zápas s Rigou výhru?Držím palce a přeji přední příčky tabulky.

Jiří Novotný: Samozřejmě, že bych si vsadiil výhru. Všichni chceme vstoupit do soutěže výhrou a uděláme pro to všechno.

? Furioso - 4. 9. 2012 10:40 Zaručíte se jako kapitán za postup Lva do play off? A druhá otázka, kdo je podle vás nejlepší hráč v současné KHL?

Jiří Novotný: Ano. Všichni chceme do play-off postoupit a uděláme pro to všechno. Momentálně nejlepší hráč v KHL suverénně Radulov.

? devatero řemesel - 4. 9. 2012 11:32 Jaká byla letní příprava a kdy jste se při ní cítil nejvíce vyčerpaný?

Jiří Novotný: Sám za sebe musím říct, že byla hodně náročná. Už teď ale můžu říct, že byla výborná. Nejvíc unavený jsme se cítili všichni, když jsme dělali první náročné objemy a sbírali sílu. Takže první dva týdny na soustředění v Liberci.

? mono - 4. 9. 2012 11:40 Neláká vás raději NHL?

Jiří Novotný: V NHL jsem několik let hrál, ale už jsem si navykl na Evropu. Už nemám myšlenky na to se do NHL vracet.

? Michal - 4. 9. 2012 11:41 Očekáváte, že se při výluce NHL zaplní soupisky týmů KHL hráči ze zámoří?

Jiří Novotný: Ještě není vůbec rozhodnuto, jestli NHL bude nebo ne. Uvidíme... Jsou tady limity cizinců, ale největší hvězdy jako Malkin by určitě přišly.

? Petr - 4. 9. 2012 11:41 Komu fandíte ve fotbalu?

Jiří Novotný: Houslicím :))

? Jiří Washington - 4. 9. 2012 11:41 Myslítě, že se ještě někdy vrátíte do NHL?

Jiří Novotný: Nikdy neříkej nikdy, ale pravděpodobnost je opravdu minimální.

? David - 4. 9. 2012 11:41 Jaké návštěvy čekáte na domácích zápasech HC Lev?

Jiří Novotný: Na to nedokážu odpovědět. Přál bych si, aby byly návštěvy co největší. Jak už jsem ale říkal, bude záležet na nás a na tom, jak budeme hrát. Když přijdou zvučnější týmy a budeme hrát hezký hokej, tak si snad lidi k nám cestu najdou a stadion zaplní.

? Michal - 4. 9. 2012 11:42 Chcete hrát na ZOH v Soči?

Jiří Novotný: Každý hráč chce vyhrávat a mít cíle, určitě bych si zahrát chtěl. Bude to ale hodně těžký, protože kvalitních hráčů z Čech je spousta. Uvidíme.

? Franta - 4. 9. 2012 11:42 Do kolika let myslíte, že vydrží hrát Jaromír Jágr?

Jiří Novotný: Vypadá to, že do padesáti. :) Na rovinu je to ale obdivuhodné, že v těch letech pořád pracuje a maká na sobě. Je to neskutečný.

? Freddy - 4. 9. 2012 11:42 Mělo by se podle váš konat mistrovství světa každý rok, nebo by se měl interval prodloužit, třeba na čtyři roky jako u fotbalu?

Jiří Novotný: Už to má nějakou historii a je to zažité. Já bych to asi neměnil. Na druhou stranu zase fotbal nebo olympiáda lidi bere možná tím, že nejsou tak často. Byl bych ale zvědavěj, jak by na to lidi reagovali, kdybychom to vyzkoušeli.

? Diana - 4. 9. 2012 11:42 Nevezmete do Lva Dominika Haška? Když se na tu sezonu tak připravoval a v NHL ho n echtějí a navíc se asi NHL asi nebude hrát?

Jiří Novotný: Máme tři výborné gólmany, takže to vypadá, že ne. :)

? Zloun - 4. 9. 2012 11:45 Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč jste nepodepsal smlouvu v Českých Budějovicích a upředňostnil jste HC Lev.
Popř. plánujete návrat do ČB v horizontu nějakých 2/3 let? :-)

Děkuji za odpověď.

Jiří Novotný: Chtěl jsem ještě zůstat v KHL. Když bych v Čechách měl hrát extraligu, tak můžu slíbit, že to bude jedině za Budějovice.

? metráček - 4. 9. 2012 11:46 Vážil už jste někdy více jak sto kilo? Wikipedia říká, že teď máte 94 kilo, je to aktuální?

Jiří Novotný: Nikdy jsem přes sto neměl, 94 už taky není aktuální. Mám nějaké to kilo navíc.

? lukas - 4. 9. 2012 11:51 neplanujete prestup do nhl

Jiří Novotný: Už jsem na to odpovídal. Zatím ne, mám ve Lvu smlouvu na tři roky, kterou chci dodržet. Teď určitě ne.

? Slávista - 4. 9. 2012 11:54 Dobrý den,
Myslíte si že je v Praze dostatek místa pro další klub vedle Slavie a Sparty a budete mít dost velkou fanoškovskou základnu ?
+ Máte nějaký klub za který jste si vždy toužil zahrát?
Díky a hodně úspěchů

Jiří Novotný: Praha je velká. Kluby mají samozřejmě mají historii i fanoušky a my jsme nový klub. Musím říct, že jsem rád za Buffalo, Washington i Columbus. V Čechách jsem chtěl hrát vždy za Budějovice a rád vzpomínám na Jindřichův Hradec, kde jsem s hokejem začínal.

? ranař - 4. 9. 2012 12:04 Jakou největší ránu jste při hokeji kdy dostal?

Jiří Novotný: To řeknu přesně. Bylo to v utkání s Minnesotou a dostal jsem pořádnou pecku do hlavy.

? Luďa - 4. 9. 2012 12:15 Dobrý den Jiří, koho budete volit za českého prezidenta? A nepatří na hrad Dominik Hašek? ;)

Jiří Novotný: Ještě nevím, koho budu volit, ale Hašan by to mohl dělat. :))

? Johnny - 4. 9. 2012 12:17 Zdravím pane Novotný, můžete srovnávat NHL a KHL, jak daleko jsou podle vás v současnosti od sebe obě soutěže? Může někdy KHL zámořskou soutěž dohnat a předehnat?

Jiří Novotný: Musím říct, že NHL je NHL. KHL se ale rok od roku zlepšuje a týmy jsou stále silnější. Přicházejí stále kválitnější hráči a liga se rozrůstá o další týmy, jako jsme teď třeba my. Liga jde pořád nahoru.

? JOSEF - 4. 9. 2012 12:17 Pěkný den,
nemáte obavu, že tato sezóna skončí jako ta minulá v Lvu Poprad ?? Mám na mysli dluhy a ostudu :(

Jiří Novotný: Obavy nemám. Doufám, že pro nás skončí ta sezona tak, že splníme cíl hrát dobrý a kvalitní hokej a dostat se do play-off.

reklama