reklama

CHAT Rozhodčí v Minsku? To jsem neviděl, tvrdí Sobotka

MS 2014, Česko-Kanada: Roman Červenka a Vladimír Sobotka MS 2014, Česko-Kanada: Roman Červenka a Vladimír Sobotka autor: Reuters
Hostem on-line rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz byl přímo v Minsku útočník Vladimír Sobotka.

Minsk (od našeho zpravodaje) - V NHL sice nemá smlouvu, ale na světový šampionát do Minsku stejně přijel, na rozdíl od mnoha svých kolegů, kteří se bojí případného zranění.

Přístup tak trochu typický pro Vladimíra Sobotku, který sice neplýtvá velkými slovy a efektními činy, ale dokáže pro svůj tým odvést velké množství práce.

Na to, jak se mu hraje vedle Jaromír Jágra a Tomáše Hertla, jak by ohodnotil výkony rozhodčích na světovém šampionátu, nebo jaký má vztah k Slavii a Vladimíru Růžičkovi - na to vše a mnoho dalšího se ptali v úterý odpoledne Sobotky čtenáři Aktuálně.cz.

CHAT Odpovídal Vladimír Sobotka

14:00

? Jakub - 13. 5. 2014 11:04 Dobrý den, po porážce s Kanadou a Švédy je skoro jisté, že ve čtvrtfinále budete mít Rusko nebo USA. Co na tyhle soupeře říkáte? Jakub

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Dobrý den, osobně bych šel radši na Ameriku než na Rusy. Rusáci mají lepší tým.

? blanka - 13. 5. 2014 11:23 Ja žadnou otazku nemam ale chci vam jen říci že cela rodina vam drží palce je parada se na vas koukat a jelikož jsme cela rodina slávistu tak nas to hřeje u srdce jak bojovně hrajete :-)držíme celemu narodnímu týmu palce.držte se blanka

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Děkuji.

? karel - 13. 5. 2014 11:24 Dobry den,spise chci pochvalit za pekny zapas,projev sudi zvlaste v posledni tretine otresny,je tohle jeste sport ?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Sport to je. Rozhodčí určitě nepodali dobrý výkon, u Kováře myslím dostal do pusy pukem a ne hokejkou. Nemělo to být na pět minut. Jinak jsme měli zbytečná vyloučení.

? Petr - 13. 5. 2014 11:34 Ahoj Vláďo, když si v dorostu odcházel z Třebíče byly ve hře i jiné možnosti než Slavia? Pokud ano, proč si zvolil právě Slavii? Hrála v tom roli i osoba pana Růžičky? Ať se daří a doufám že brzo přijde první reprezentační gól :)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Ahoj, na výběr jsem měl dá se říct jen Slavii. Velkou roli v tom zahrál také pan Zavadil, který byl v té době spojený se Slavií. Přijel jsem tam jednou na turnaj a už jsem tam zůstal.

? Ondra - 13. 5. 2014 11:36 Dobrý den, moc se mi libi vase lajna, ale chci se zeptat kdyby jste si mohl vybrat s kym v útoku budete nastupovat tak kdo by to byl. Preju hodne stesti

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: To je úplně jedno s kým nastupuji, jsme jeden tým.

? PT - 13. 5. 2014 11:39 Dobrý den. Jestli si dobře pamatuju byl jste před ochodem do Ameriky považován hlavně za technického, kreativního hokejistu. Po prosazení do NHL jste ale získal škatulku defenzivního útočníka. Jak se to stalo? :)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Stalo se to v Bostonu, protože jsem neměl místo v prvních třech lajnách. Nastupoval jsem většinou ve čtvrté a trenér na mně viděl, že umím dobře bránit. Tak jsem to měl za úkol.

? Pavel - 13. 5. 2014 11:40 Dobrý den.
Chci se zeptat,zda pan Růžička už musel zvyšovat hlas.Co říkáte na to,že týmy Slovenska,Švýcarskaa Finska jsou zatím zralé na boj o udržení?Je to tím,že se smazávají rozdíly mezi mužstvy?
Přeji celému týmu hodně golů,málo vyloučení a žádné zranění.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Růžu každej zná, je to impulzivní trenér. Když se mu něco nelíbí, dá to najevo. :)

Nepřekvapilo mě to. Dneska už umí hrát hokej každý. Jsou papírově slabší, ale jsou to nabruslená a silově dobře připravená mužstva.

? Honza - 13. 5. 2014 11:43 Dáváte přednost Horácké Slavii nebo té Pražské? :-)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Obě stejné. :)

? AK - 13. 5. 2014 11:57 Dobrý den, myslíte si, že bude rivalita mezi Coloradem Avalanche a St Louis Blues a jaký máte vztah s Matt Duchenem?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: S Duchenem nemám vztah žádnej, akorát jsme se dvakrát poprali, protože jsme na sebe tak nějak vyšli. Bylo to vyhecovaný.

? PZ - 13. 5. 2014 12:03 Zdravím Vás Vláďo, měl bych otázku jaký pro Vás byl ten přechod z malého na velké kluziště ? Přece jen už je to pár sezon co jste hrával v Evropě. A rád bych se ještě zeptal jak to s Váma vypadá pro příští sezonu ? Chtěl by jste pokračovat v Blues nebo Vás láká nějaká změna prostředí ?

Díky za odpověď a ať se daří !

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Nejlépe jsem se asi cítil proti Kanadě, vzalo mi to asi nějakých pět dní. Ale spíš bych řekl, že to bylo o únavě z časového posunu. Jinak jsem se, když jsem poprvé přišel na led, dost divil, jak je všechno daleko. Jako bych hrál na fotbalovém hřišti. Rád bych zůstal v St. Louis.

? Petr hudas - 13. 5. 2014 12:09 Ahoj, pojď do Evropy,myslím ze bys reprezentoval často,pravdepodobne bys jel na ms 2015 v cesko. Nebo zůstanete v nhl?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Zůstávám v NHL, snad. :-)

? OK - 13. 5. 2014 12:27 Hezký den. Bral by jste svoje soucasne partaky Klepise a Cervenku k sobe do utoku i v NHL?
Hodne stesti a privezte medaili.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Tak určitě. :-)

? Pavel - 13. 5. 2014 12:49 Jaké máte dojmy z MS a Běloruska jako pořadatele?Chodíte někam do města?
Držím palce.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Až na jídlo, jelikož je každej den stejný, tak si myslím, že to tady mají dobře zorganizovaný. Ve městě jsem ještě nebyl.

? Marie - 13. 5. 2014 13:02 Myslím,že po MS bude o Vás velký zájem mezi děvčaty.Jste sám,nebo máte přítelkyni?Jinak držíme palce a dovezte medaili!

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Jsem sám zatím. :-)

? Aneta - 13. 5. 2014 13:34 Já sice žádnou otázku nemám ale jen chci celému týmu vzkázat,že vám držím palce a hlavně se nevzdávat.Hrajete dobře ale chybí vám ta trocha štěstí.Já věřím,že další zápasy vyhrajete a dojdete až do finále a to zlato nám přivezete.Přeji vám hodně golů a žádné zranění.Kdo neskáče není čech hop hop hop!!!!
S pozdravem Aneta

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Děkuji, budeme se snažit.

? Dominik - 13. 5. 2014 13:40 Co říkáte na pískání rozhodčí na MS?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: To jsem ještě nezažil.

? Keřek - 13. 5. 2014 13:41 Ahoj Vláďo :-) Chtěl jsem se zeptat, s kým si na pokoji a jestli s klukama hraješ před zápasem bago a kdo je v něm nejlepší z týmu. Hodně štěstí v lajně s Džegrem a Hertlikem. Máme skvělý tým!

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Teď jsem na pokoji s Lukášem Kovářem, protože se zranil Roman Polák. Bago hrajeme, nejlepší na bagu jsem asi já s Červusem. Hertlíkovi to moc nejde, není na tu techniku stavěnej. :-)

? Honza - 13. 5. 2014 13:42 Jaké to je hrát s Jágrem a Hertlem? :-)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Jsou oba typově stejní hráči. Umí se prosadit jeden na jednoho a umí vytvořit šance, takže já s tím problém nemám.

? Dominik Pekař - 13. 5. 2014 13:42 Ahoj Vláďo,je to něco jinýho když střelíš gól Slovákům než třeba Švédům? Díky za odpověď.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Není. Každej gól se počítá a je jedno proti komu. Hlavně aby z toho byly tři body do tabulky.

? Michal - 13. 5. 2014 13:43 Ahoj chtěl bych zeptat,ke kterému z hráčů máš nejblíž?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Když tady byl Roman Polák, tak k němu. Teď je to asi Červus.

? šedič - 13. 5. 2014 13:44 Jak se chová Jarda Jágr v kabině ? Jestli se nějak navyšuje nad vámi nebo nad tebou ?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Jarda je úplně v pohodě člověk. S každým vychází dobře, nad nikoho se nepovyšuje.

? Leňa - 13. 5. 2014 13:44 Jaké je to hrát znovu s Červenkou? Naposledy jste spolu váleli při výluce NHL ve Slavii... A jaké je to hrát zase pod Růžičkou?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Pod Růžou se mi vždycky hrálo dobře, nikdy jsme spolu neměli problém. S Červusem jsme si vždycky na ledě vyhověli.

? Jakub - 13. 5. 2014 13:44 Ahoj Vláďo, jsem rád že jsi aspoň na MS když jsi nemohl ject na Olimpiádu. Uděláš spoustu černý práce za celý mužstvo.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Tohle moc lidí nevidí, dobrý postřeh. Díky. :-)

? adam - 13. 5. 2014 13:44 Vláďo patříš k tomu nejlepšímu co máme na leďe ještě aby ti to tam začalo padat.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Děkuji, snad nějakej gól přijde.

? Honza - 13. 5. 2014 13:44 Těšíš se na sobotní zápas proti Dánsku?
(s humorem) :-D

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Humor bych si z toho moc nedělal. Povinné tři body.

? FN - 13. 5. 2014 13:45 Ahoj, jak si věříte na zítřejší zápas s Itálií? :)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Nesmíme nic podcenit.

? Luke06 - 13. 5. 2014 13:45 Ahoj, jsi dalším z řady odchovanců a rodáků z Třebíče, jenž hraje na velké akci. Jaký je to pocit, když si můžeš zahrát s legendou českého hokeje Jaromírem Jágrem?
Za Horáckou Slávii v mládeži hrával Ondřej Němec, znali jste se předtím? Vracíš se do Třebíče rád?
Děkuji za odpověď, ať se daří a přivezete medaili.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Do Třebíče se vracím vždycky rád. S Ondrou Němcem jsme se předtím neznali, ale pamatuji si, že jsem ho viděl na ledě, když mi bylo asi třináct. Je to krásný pocit, zahrát si s Jardou.

? Kuba - 13. 5. 2014 13:45 Ahoj , co říkáš na ty fanoušky co fandí jen když se vyhrává a když se prohrává tak se za nás stydí. Ale hrajete dobře a mě se to líbí . Já miluju český hokej i kdyby prohrál s Norskem nebo s Dánskem či Itálií nebo Francií budu věrnej.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Já si myslím, že sem všichni jeli proto, aby se udělal úspěch. Každý má svůj názor. Kuboj, jedině dobře, zůstaň věrnej.

? Kuba - 13. 5. 2014 13:46 Ahoj Vláďo, v první řadě bych ti chtěl říct, že jsem moc rád, že už ti to konečně klaplo a nepostihlo tě žádné zranění! :)
Sledoval jsem tě v zápasech v NHL, neskutečný! :) Velký bojovník! :)
Chci se zeptat, smlouvu na další sezónu máš stále v St. Louis? Vrátíš se ještě do Slavie? Co říkáš na Kubu Klepiše? Jak se ti hraje s exslávistama a Jardou Jágrem? :)
Díky a přeji hodně štěstí!

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Smlouvu na příští rok nemám, ale rád bych tam zůstal. Děkuji, na zbytek jsem už odpovídal.

? Martin BIl - 13. 5. 2014 13:46 Cau fandim vam i kdyz prohravate :)) takze verim ze vyhrajete dalsi zapasy ted uz mate lehci soupere tak bojujte hosi :)) !! verim vam :)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Děkujeme.

? Šary - 13. 5. 2014 13:47 Ahoj Vláďo,chtěla jsem se zeptat jaký máš pocit z toho že jsi na MS ? a ským si nejvíce rozumíš ?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Nejvíce si rozumím s Červusem. Pocit je to krásný.

? AndRea - 13. 5. 2014 13:48 Ahoj, jak bys zhodnotil dosavadní výkony České reprezentace? Doufám, že se vám bude v dalších zápasech dařit více než dosud. Držím palce. Díky AndRea Šilerová

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Kladně. Máme bojovný tým, akorát je škoda našich zbytečných vyloučení.

? Michal - 13. 5. 2014 13:48 čau Vladimíre ... jak to vidíte zítra pro Itálii? věříme vám doufám že nás nezklamete ps: pozdravuj ostatní hráče a vyřid že zítra chceme výhru měj se :) zdravím z BRNA Češi do toho kdo neskáče není čech hop hop hop

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Díky, budeme se zítra snažit.

? Michalek - 13. 5. 2014 13:49 Kdy dáš konečně 3 goly v zápase ,protože nehraješ špatně :)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Góly neřeším. Řeším tři body v tabulce.

? Vojta Ulrych - 13. 5. 2014 13:49 Ahoj Vláďo,hrozně moc se mi líbí tvoje hra a jsem rád že si právě Ty na MS.Chtěl bych vědět tvůj názor na včerejší vyloučení Honzy Kováře,myslíš že rozhodčí se zachovali správně,nebo ne? :) a proč?

Děkuju a hodně ůspěchů do budoucna :)

Vojta Ulrych

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Nezachovali.

? Eňa - 13. 5. 2014 13:49 Ahoj Vláďo libí se mi tvůj styl hry defenzivního útočníka nemáš toho už plné
zuby stále se vracet. Sledujete ostatní zápasy které se kolem vás hrají ?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Občas mám. :-) Zápasy sledujeme po internetu.

? Martin - 13. 5. 2014 13:49 Co říkáš na rozhodčí v zapase s Kanadou? Kolik mysliš že jim Kanada zaplatila? Podle mého vyloučení Honzy uplně zbytečné.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Kdybych to měl převést na tady ty běloruské peníze, tak asi hodně. :-))

? Samo - 13. 5. 2014 13:50 Čo je zatiaľ na šampionate vaša najväčšia slabina a na čom musíte ešte najviac popracovať? Ako by si zhodnotil doterajšie výkony? Držím palce.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Zapracovat musíme na obranném pásmu a na oslabení.

? Jakub - 13. 5. 2014 13:50 Zdravím Vladimíre, jak to včera vypadalo v kabině po prohraném zápase s Kanadou? chystají se velké změny ve formacích?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon. Nemáme se za co stydět a není čas přemýšlet nad zápasem, který už nemůžeme změnit. Musíme jít dál. To je otázka na trenéra.

? Martin - 13. 5. 2014 13:51 Ahoj Vláďo.. Prý nemáš v NHL smlouvu. Dokážeš si představit, že změníš v rámci NHL tým?? Jaký je tvůj vysněný klub?

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Budu hrát pro toho, kdo mě bude chtít. Ale rád bych zůstal v St. Louis. Vysněný klub nemám.

? Karel - 13. 5. 2014 13:51 Ahoj Vladimíre , chtěl jsem se zeptat , jaké to je hrát v NHL ? A co říkáš na výkony Martina Zatoviče v repre ? :))

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Splnil jsem si svůj sen. Zaťovič je šikovný, dobře bruslí. Je to výborně vybavený hráč. Líbí se mi, jak hraje.

? Monika - 13. 5. 2014 13:51 Co si myslíte o včerejším zápase proti Kanadě? První třetina a třetí třetina byla jasně vaše. Myslíte si, že kdyby rozhodčí pískali na obě strany stejně, že byste zápas vyhráli? Děkuji za odpověď.

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Zbytečně jsme je pustili zpět do hry zbytečnýma faulama. A to rozhodlo utkání. Bohužel se nám nepodařilo přidat čtvrtý gól.

? Petr Nováček ml. (Brno) - 13. 5. 2014 13:55 Čau Láďo, moc gratuluji k MS a tvým výkonům, ale to není překvapení pro mě osobně již od mala :-) Jak hodláte zlepšit obranu, hlavně pomoc bekům v obraném pásmu, protože to vidím jako největší slabinu ? A stav se někdy v Brně ;-)

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka: Překvapilo mě, že se tady na ledě vůbec nemluví, že si nepomáháme tím, že na ledě nemluvíme. Ale na to, jak jsou kluci v obraně mladí, předvádí slušný výkon. Doufám, že se naše obranné pásmo bude jen zlepšovat.

Děkuji za vaše otázky a nezlobte se, že vám na všechny nestihnu odpovědět. Držte nám zítra palce, Vladimír Sobotka.

reklama