reklama

Chci nasadit trenérům brouka do hlavy, říká Furch

Dominik Furch Dominik Furch autor: Milan Kammermayer
Dominik Furch po omluvence Alexandra Saláka dostane šanci v zápase proti Finsku. "Je to o tom se v zápase ukázat a dát třeba trenérům brouka do hlavy. Přeci jen mám za sebou pořád jen jeden odchytaný zápas. Jsem na začátku a pořád se musím ukazovat. Já se cítím dobře. V klubu se nám od první reprezentační pauzy dařilo a mně taky," pochvaluje si.

Praha - Po prvním zápase na listopadovém turnaji Karjala v Helsinkách si vychutná brankář Dominik Furch další premiéru v dresu české hokejové reprezentace. Na úvod Channel One Cupu nastoupí poprvé v domácím prostředí v O2 areně, kde současný gólman Omsku strávil osm sezon v barvách Slavie. Bude chtít navázat na výkon proti Finům z Helsinek, ale po porážce 1:2 by si přál skončit ve čtvrtek s vítěznou radostí.

Původně počítal kouč Vladimír Vůjtek starší, že turnaj začne v brance Alexander Salák z Novosibirsku, jenže ten se po nominaci omluvil. Furch přiznal, že jej následně napadlo, že by mohl před dodatečně nominovaným Pavlem Francouzem dostat přednost.

"Ale že bych s tím vyloženě počítal, to ne. Nechával jsem tomu volný průběh, jak se trenéři rozhodnou. Je to oproti prvnímu zápasu zase něco jiného. Bude to domácí prostředí, plná hala, asi to bude zase o něco výš," řekl Furch novinářům.

Ví, že může těžit z dobré znalosti prostředí. "Prožil jsem tady pár let. Když jsem sem přijel, tak jsem si na to vzpomněl. Moc se to tady nezměnilo. Jen jsem říkal, že to v šatně trošku zrudlo. Časy se mění a tak se to vyvinulo. Jinak je to stejný," poukázal Furch s úsměvem na to, že po letošním sestupu Slavie do první ligy se nově nastěhovala do O2 areny Sparta.

Dát trenérům brouka do hlavy

Furch má s libeňskou halou spojenou spoustu příjemných zážitků. "I jsem tady začínal. Můj první zápas byl tady proti Vítkovicím, na ten si rozhodně pamatuju. Byl to pro mě velký zážitek, první zápas za chlapy. Pak se tady taky samozřejmě vyhrál titul," vybavil si Furch svou extraligovou premiéru v sezoně 2007/08. "Bylo tady dost dalších pěkných i míň pěkných zážitků. Některé si samozřejmě vybavím."

Se Slavií musel v O2 areně v řadě zápasů strávit i vystoupení před komorní atmosférou. Teď si vychutná plné hlediště jako při cestě červenobílých za medailemi v extralize. "Je to hodně jiné. Pro mě je jedno, jestli je to prostředí domácí nebo hostující, ale pokud fanoušci křičí a udělají dobrou atmosféru, tak týmům to pomůže," podotkl Furch.

Nemůže se dočkat vystoupení před vyprodanou halou a je rád, že ji lidé dokážou naplnit na duel Euro Hockey Tour. "Možná je to tím, že se tady turnaj Euro Hockey Tour už nehraje, tak se lidi chtěli podívat na český tým. Ještě se jim to asi zalíbilo po tom domácím mistrovství světa. Určitě se na to těším," podotkl Furch.

Byl by rád, kdyby si řekl o šanci i pro další utkání v Moskvě. "Každý zápas bude bonus. Budu za každý rád. Je to o tom se v zápase ukázat a dát třeba trenérům brouka do hlavy. Přeci jen mám za sebou pořád jen jeden odchytaný zápas. Jsem na začátku a pořád se musím ukazovat. Já se cítím dobře. V klubu se nám od první reprezentační pauzy dařilo a mně taky," pochvaluje si.

Přiznal, že mu dodalo sebevědomí i to, že v reprezentační premiéře nezklamal. "Pomohlo mi to i zpátky do KHL, protože před Karjalou jsem s nějakými zápasy úplně spokojený nebyl. Teď mám od reprezentační pauzy docela vydařené zápasy, takže mi osobně ten turnaj pomohl. Osahal jsem si reprezentaci, což je zase další krok. Když se zápas povedl, tak je to takové ujištění, že je to na dobré cestě," prohlásil Furch.

Poprvé si jeho reprezentační start vychutná na vlastní oči i rodina a blízcí. Ti mu byli fandit i v Omsku, takže duel v O2 areně si nenechají ujít. "V Omsku se byli podívat nedávno rodiče přítelkyně, měsíc předtím tam byli moji rodiče. Zítra určitě přijdou," dodal Furch.

reklama