Chicago pětkrát vyzrálo na brankáře Mrázka, dva góly dal nováček Panarin

3. 3. 2016 7:20
Petr Mrázek neměl v brance Detroitu svůj den a od hokejistů Chicaga inkasoval celkem pětkrát. Red WIngs prohráli 2:5.
Detroitský brankář Petr Mrázek bojuje s Arťomem Anisimove, z Chicaga (15).
Detroitský brankář Petr Mrázek bojuje s Arťomem Anisimove, z Chicaga (15). | Foto: Reuters

New York - Pět gólů inkasoval ve středečním utkání NHL brankář Petr Mrázek a jeho Detroit podlehl na domácím ledě Chicagu 2:5. Hned dvakrát ho překonal ruský nováček Arťom Panarin, který předtím ve třech zápasech nebodoval. Český gólman si připsal 28 úspěšných zákroků.

Pokoření Red Wings začalo ve 3. minutě

Mrázek nastoupil poprvé od sobotního duelu pod širým nebem v Denveru a hned ve třetí minutě ho zaskočil střelou z dálky obránce Brent Seabrook.

"Prolétlo mi to těsně nad lapačkou. Je to asi jeden z těch gólů, které bych nejradši vzal zpět," řekl sebekriticky Mrázek, přestože šlo o tvrdou ránu po rychlém protiútoku.

V závěru druhé třetiny pak hosté navýšili vedení na 3:0 díky dvěma gólům v přesilové hře v rozmezí minuty a 26 sekund. Nejprve využili přesilovku pět na tři, poté i pět na čtyři. V polovině třetího dějství sice domácí snížili, v 55. minutě ale Blackhawks dalšími dvěma slepenými góly během 35 sekund stvrdili triumf.

"Ve druhé třetině jsme zabrali a dostali se herně zpátky do zápasu. Pak jsem se ale bohužel nechal zbytečně vyloučit, najednou jsme byli ve dvojnásobném oslabení a oni dali rychle dva góly," litoval kapitán Red Wings Henrik Zetterberg, jenž odehrál 900. zápas v NHL. "Pak už je těžké s takovým soupeřem dohánět tříbrankovou ztrátu. Ale myslím, že jsme dnes tvrdě bojovali až do konce."

Washington nepadl ani s Torontem

Pozici nejlepšího týmu celé NHL potvrdil Washington vítězstvím 3:2 nad Torontem. Capitals tak vyhráli dvacátý z posledních třiadvaceti domácích zápasů. Rozhodující gól vstřelil ve druhém utkání za sebou obránce Matt Niskanen, na všechny tři branky přihrál útočník T.J. Oshie.

Na devět zápasů prodloužili vítěznou sérii hokejisté Anaheimu, kteří udolali Montreal 3:2 po nájezdech. Ducks sice dvakrát prohrávali, v 51. minutě ale podruhé vyrovnal v přesilové hře Corey Perry a obrat dokonal trefou ve druhé sérii penaltového rozstřelu Jacob Silfverberg.

Gólem oslavil debut v dresu Kačerů Jamie McGinn, který přišel krátce před uzávěrkou přestupů z Buffala. Obě branky Canadiens vstřelil Alex Galchenyuk. Tomáš Plekanec po dvou utkáních, v nichž zaznamenal asistenci, vyšel bodově naprázdno.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Statistika NHL:

Washington - Toronto 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 19. Chorney, 19. Ovečkin, 50. Niskanen - 22. Sošnikov, 49. Greening. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Bäckström, 3. Chorney (všichni Washington).

Anaheim - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 35. McGinn, 51. Perry, rozh. nájezd Silfverberg - 25. a 41. Galchenyuk. Střely na branku: 35:27. Diváci: 15.273. Hvězdy zápasu: 1. Perry (Anaheim), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. McGinn (Anaheim).

Detroit - Chicago 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky: 50. B. Richards, 58. Nyquist - 35. a 55. Panarin, 3. Seabrook, 37. P. Kane, 55. Ladd. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 33:33. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Seabrook, 2. P. Kane, 3. Crawford (všichni Chicago).