reklama

Chomutov hledá cestu do extraligy. Zkouší "model Slavia"

Vladimír Růžička skončil ve Slavii v roli konzultanta po pár dnech, tak šel o dům dál. Teď radí Chomutovu. Vladimír Růžička skončil ve Slavii v roli konzultanta po pár dnech, tak šel o dům dál. Teď radí Chomutovu. autor: CPA Eduard Erben
Trenér Vladimír Růžička už nenese zodpovědnost jen za výsledky hokejové reprezentace. K práci u národního týmu si vzal na starost i postup Chomutova do extraligy. Stal se jeho konzultantem.

Praha - Reprezentační kouč Vladimír Růžička dlouho jen u hokejové reprezentace nezůstal. V sezoně, jejimž vrcholem je světový šampionát doma v Praze, bude vedle národního týmu zodpovídat i za výsledky prvoligového Chomutova.

V roli jeho konzultanta má radit klubu, jak se po letošním sestupu co nejrychleji vrátit do extraligy. V Chomutově zkoušejí takzvaný "model Slavia."

Takhle to původně chtěli v Edenu

Přesně takhle si to totiž původně vymysleli v Edenu poté, co Vladimír Růžička na jaře přijal nabídku vést národní tým. Jenže jedním z prvních návrhů, který v takové roli ve Slavii tehdy vznesl, bylo, aby po něm první tým převzal Břetislav Kopřiva.

A přesně v tu chvíli to začalo mezi oběma stranami jiskřit. Majitelé klubu jeho návh smetli, dosadili na střídačku svého muže Ladislava Lubinu a poté následovala velká mediální přestřelka, na jejimž konci Růžička s Kopřivou zamířili společně do Chomutova.

Růžička dělá pro Piráty zadarmo

"Vladimír Růžička v současné době poskytuje klubu bezplatné konzultace ohledně sportovní stránky," prohlásil generální manažer Pirátů Jaroslav Veverka mladší. Růžička podle něj není s klubem smluvně vázán, ale je rovnoceným partnerem sportovního manažera Borise Čaply a zodpovídá za skladbu mužstva, které má Chomutovu letos vrátit extraligu.

"S Jaroslavem Veverkou a Břetislavem Kopřivou se dobře známe, a tak jsem souhlasil, že jim trochu pomůžu a poradím. Žádnou smlouvu jsem ale nepodepsal," řekl včera Růžička deníku Aktuálně.cz a zároveň vyloučil, že by do klubu vstoupil majetkově, i když se také o tom mluvilo.

Chomutov jednal s Růžičkou už dřív

Jaroslav Veverka to dokonce přiznal. V dubnovém rozhovoru pro idnes.cz potvrdil, že jeho otec Jaroslav Veverka starší jako majitel klubu jednal s Růžičkou a nabízel mu vlastnický podíl.

"I rozhovory na téma podílu v klubu probíhaly, ale pan Růžička byl vázaný ve Slavii a teď má dost starostí s reprezentací," prohlásil tehdy Veverka mladší.

Růžička sháněl hráče i z MS

Podle informací Aktuálně.cz Růžička od Pirátů dostal také oficiální nabídku jako trenér už na podzim ještě v době, kdy nýnější reprezentační kouč vedl Slavii. Už tehdy o ní Růžička prý uvažoval.

Piráti spolupráci s Růžičkou v roli konzultanta oficiálně potvrdili až dnes, i když reprezentační kouč takto pro Chomutov pracuje zřejmě už několik týdnů. Podle všeho už od mistrovství světa v Bělorusku, odkud po telefonu údajně lanařil útočníka Davida Hrušku, aby se ze Znojma vrátil k Pirátům.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama