Chomutov nařezal Spartě, Lev poprvé v přípravě prohrál

29. 8. 2012 22:33
Extraligový nováček z Chomutova porazil na svém ledě pražskou Spartu vysoko 7:0, nováček KHL Lev Praha podlehl Doněcku 2:3.
Ilustrační foto (na snímku útočníka Jaroslav Hlinka)
Ilustrační foto (na snímku útočníka Jaroslav Hlinka) | Foto: HC Sparta Praha

Chomutov/Praha - Hokejisté pražské Sparty prohráli v European Trophy na ledě Chomutova vysoko 0:7 a zkomplikovali si boj o postup do prosincového play off.

Svěřenci trenéra Richarda Žemličky, kteří vyšli v šestém utkání teprve podruhé bodově naprázdno, mají v Jižní divizi na druhém místě náskok dvou bodů právě před Chomutovem, Slovanem Bratislava i Vídní.

Nováček se dostal rychle do vedení

Extraligový nováček získal v úvodním dějství dvoubrankový náskok díky využitým přesilovkám. Nejdříve se trefil v 15. minutě při trestu Kočího Lušnák a tři vteřiny před první sirénou skóroval při Hlinkově vyloučení Chlouba.

Na konci druhého dějství pojistil náskok Pirátů Gajovský a v závěrečné třetině v dalších dovršili debakl Sparty znovu Chlouba, Rýgl, kteří se prosadili v dalších dvou přesilovkách, a ještě Hafenrichter s Důrasem.

Chomutov je zpět ve hře o postup

Chomutov tak ještě oživil ještě naději na postup do play off. Na turnaji Red Bull Salute mají ale jako pořadatelé zajištěný postup jak Slovan Bratislava, tak i Vídeň Capitals. Pokud nebudou na postupových pozicích, dostanou se do vyřazovací části vedle vítězů divizí už jen další dva nejlepší celky z druhých míst.

V přípravném utkání v Edenu remízovala pražská Slavia s druholigovým německým týmem z Drážďan 1:1. Domácí vedli od 24. minuty díky Hertlově trefě, v 35. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Boisvert.

Lev poprvé v přípravě padl

To hokejisté Lva Praha v osmém utkání přípravy na vstup do Kontinentální ligy poprvé okusili hořkost porážky. Po úvodní úterní jednoznačné výhře nad Čerepovcem 4:0 podlehli na turnaji v Doněcku domácímu Donbassu 2:3.

Další zápas čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v pátek od 14:00 s Petrohradem a v neděli ještě v generálce na KHL změří síly s Jekatěrinburgem.

Donbass se dostal do vedení už v 36. vteřině, když se prosadil při Mojžíšově vyloučení český útočník Kašpar. V 16. minutě vyrovnal Bartečko a v 33. minutě otočil stav pro Lva švédský obránce Porseland. Doněck, který je rovněž nováčkem KHL, ale už za 69 sekund vyrovnal díky Kvitčenkovi a za dalších 13 vteřin dovršil obrat Puistola.

Hokejová European Trophy:

Jižní divize:

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 15. Lušňák (Mrázek, Hafenrichter), 20. Chlouba (Důras, Hromas), 39. Gajovský (Jíra), 43. Chlouba, 47. Rýgl (Bartejs, Gajovský), 48. Hafenrichter (Zálešák), 57. Důras (Hřebejk). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:8. Využití: 4:0. Diváci: 3315.

1. HV 71 4 4 0 0 0 15:4 12
2. Sparta Praha 6 3 1 0 2 22:24 11
3. Chomutov 6 1 2 2 1 25:20 9
4. Slovan Bratislava 7 1 3 0 3 21:19 9
5. Vídeň Capitals 5 2 1 1 1 14:13 9
6. Linköping 4 1 1 1 1 13:14 6
7. Jyväskylä 4 0 0 2 2 10:18 2
8. KalPa Kuopio 4 0 0 2 2 9:17 1