Chomutov podruhé v řadě porazil Spartu a bojuje o postup

31. 8. 2012 21:30
Hokejisté Lva Praha si na turnaji v Doněcku připsali po úvodním vítězství nad Čerepovcem a následné porážce s domácím Donbassem druhou prohru.
Milan Kraft a spol si podruhé v řadě vyšlápli na pražskou Spartu
Milan Kraft a spol si podruhé v řadě vyšlápli na pražskou Spartu | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Chomutova po středeční domácí vysoké výhře 7:0 vyhráli v European Trophy nad pražskou Spartou i dnes v Litoměřicích 3:1 a jsou ve hře o postup na finálový turnaj Red Bull Salute.

Extraligový nováček se dostal v Jižní divizi s 12 body na druhé místo o bod před Spartu.

Český mistr Pardubice si boj o play off zkomplikoval porážkou v České Třebové 0:3 s Libercem, který tak také ještě živí naději.

Mimo hru jsou už České Budějovice, které podlehly Salcburku 3:5.

Další dva české týmy ve stejné divizi si už bez šancí na play off vyměnily pozice na chvostu tabulky.

Kometa Brno se v Plzni dočkala první výhry v soutěži po výsledku 2:1.

Hokejisté Lva podlehli Petrohradu

Hokejisté<a > Lva Prahasi na turnaji v Doněcku připsali po úvodním vítězství nad Čerepovcem a následné porážce s domácím Donbassem druhou prohru.

Svěřenci Josefa Jandače podlehli <a >Petrohradu, vedenému českým trenérem Milošem Říhou, 4:5 po samostatných nájezdech.

Závěrečný duel na turnaji Pražané odehrají v sobotu od 14:00 proti Jekatěrinburgu.

Bude zároveň generálkou na vstup do Kontinentální ligy, který čeká Lva ve čtvrtek od 20:00 v pražské Tipsport Aréně proti Dinamu Riga.

Pražanům nestačil povedený úvod

Lev začal aktivně a po 118 vteřinách se ujal vedení, když se po chybné rozehrávce českého brankáře Štěpánka prosadil Surový.

V osmé minutě zvýšil po kombinaci první formace Vrána, ale za minutu a půl překonal Pöpperleho Afinogenov a na začátku druhé třetiny vyrovnal ve vlastním oslabení Vorobjev.

Druhé dějství bylo v režii Petrohradu, který díky českému útočníkovi Průchovi otočil stav a Čudinov v 39. minutě v přesilovce zvýšil na 4:2.

Pražané ale dokázali vyrovnat, když se v 48. minutě prosadil od modré čáry obránce Mikuš a za necelých pět minut vynutil prodloužení Svoboda.

V rozstřelu neuspěli za český tým Klepiš, Christensen ani Řepík a rozhodla jediná trefa Fjodora Fjodorova.

Vary na výhru v Ufě nenavázaly

Karlovy Vary po čtvrteční výhře nad domácím Salavatem Julajev 4:1 dnes prohrály na turnaj O pohár prezidenta Baškirské oblasti v Ufě s Novokuzněckem 2:5.

Litvínov doma zvítězil na dalším účastníkem Kontinentální ligy Nižněkamskem 4:2.

Neftechimik s českými útočníky Janem Kolářem a Koukalem tak stejně jako na Slavii a v Kladně také poslední třetí zápas na české půdě prohrál.

Třinec se představil v Žilině, kde domácí drželi s Oceláři krok dvě třetiny, ale nakonec prohráli 2:7.

HC Lev Praha - SKA Petrohrad 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 2. Surový, 8. Vrána, 48. Mikuš, 53. J. Svoboda - 9. Afinogenov, 22. Vorobjev, 28. Průcha, 39. Čudinov, rozh. nájezd F. Fjodorov.

MSK Žilina - HC Oceláři Třinec 2:7 (0:0, 2:2, 0:5)

Branky: 31. Valášek, 39. Varga - 28. a 43. Polanský, 35. a 55. Bonk, 57. Rákos, 58. Lojek, 59. Zagrapan.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Gulaš (Havlíček, Slovák) - 25. Krejčiřík (Divíšek, T. Svoboda), 60. J. Hruška.

HC Verva Litvínov - Neftěchimik Nižněkamsk 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Branky: 50. a 58. Majdan, 5. Ručinský, 58. Kubát - 47. Osala, 56. Polygalov.

European Trophy - Východní divize:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:0, 0:3), hráno v České Třebové

Branky a nahrávky: 46. Kica (Cebák), 59. Kudrna (Čakajík), 60. Havíř (Čakajík, Kudrna).

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 1:0, 0:1), hráno v Litoměřicích

Branky a nahrávky: 28. Tenkrát (I. Rachůnek, Jan Hanzlík) - 12. Zálešák (Lušňák, Hafenrichter), 15. Důras (Palin, Kraft), 43. Důras (Palin, Kraft).

Severní divize:

HC Mountfield České Budějovice - Red Bull Salcburk 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 43. Suja (Knotek), 48. Dietz, 54. P. Mikuš (Vydarený, Podlešák) - 7. Maxwell (Raffl, Glenn), 20. Regier (Duncan), 26. DiBenedetto (Keller), 57. Trattnig (Kinasewich), 60. Regier (Raffl).

1. Lulea 6 6 0 0 0 29:10 18
2. Eisbären Berlín 4 4 0 0 0 18:7 12
3. Salcburk 6 3 0 0 3 16:21 9
4. Hamburk 4 2 0 0 2 14:12 6
5. Mountfield Č. Budějovice 6 2 0 0 4 14:16 6
6. Kärpät Oulu 6 1 1 1 3 14:18 6
7. Kometa Brno 5 1 0 1 3 10:23 4
8. Plzeň 5 0 1 0 4 11:17 2