Chomutov přeskočil Slavii, Olomouc ukončila sérii porážek

7. 4. 2015 20:43
Hokejisté Olomouce porazili v 7. kole baráže o extraligu České Budějovice 3:0 a ukončili tak sérii tří porážek.
Radost hokejistů Chomutova
Radost hokejistů Chomutova | Foto: Lukáš Drštička

Olomouc - Hokejisté Olomouce porazili v 7. kole baráže o extraligu České Budějovice 3:0 a ukončili tak sérii tří porážek. Důležité vítězství vydřel také Chomutov na ledě Slavii, kterou vystřídal v čele barážové tabulky.

Druhou polovinu barážového programu zahájili domácí již s kapitánem Bednářem v sestavě. Brzy však ztráceli. Po Šulákově nahození se kotouč odrazil před Chloubu, jenž byl v pravý čas na pravém místě, uklidil ho pohotovou dorážkou za záda gólmana Furcha a po 69 vteřinách otevřel skóre.

V polovině úvodního dějství zachránila strážce domácí branky tyč. Na konci 12. minuty jeli Sklenář se zakončujícím Vasem dva na jednoho, brankář Hanuljak ovšem sklapl k sobě betony včas. Ještě před přestávkou si na něm vylámal zuby i Pletka.

Do druhé třetiny šli Piráti s početní výhodou v zádech, vůbec první přesilovku zápasu ale nesehráli dobře. Hru v pěti proti čtyřem si záhy zkusila i Slavia a měla štěstí, že hned poté, co se síly na ledě vyrovnaly, znovu neinkasovala. Šulák se po naskočení z trestné lavice prohnal až před Furcha, toho ale bekhendovým blafákem překonat nedokázal.

Ve 30. minutě pozlobil Furcha Gajovský, zejména při bekhendové dorážce měl domácí gólman porci štěstí, že mířila nad branku. O chvilku později se slávisté dočkali vyrovnání, když Hanuljak vyrazil Vasův pokus přímo před Bednáře, na něhož zívala už jen prázdná branka.

Na začátku třetí části mohl přidat svou druhou trefu Bednář, jenže Hanuljak byl proti. Chlouba se dostal k další dorážce v 51. minutě, tento minisouboj však vyhrál Furch. Dvě a půl minuty před vypršením základní hrací doby mohl v přesilovce rozhodnout po Vlasákově přihrávce Bednář, Hanuljaka však zblízka neprostřelil.

Poté si zahrál v početní výhodě ještě i Chomutov a pouhých 15 sekund před závěrečnou sirénou se proti svému bývalému klubu prosadil parádní ranou z kruhu pro vhazování Vladimír Růžička.

Vošvrda udržel nulu

Úvod duelu v Olomouci byl hodně opatrný. Pozornost českobudějovického brankáře Bláhy vyzkoušel Vyrůbalík, ale neuspěl. V 7. minutě byl vyloučen Kucharczyk, hosté však přesilovou hru nevyužili. Velkou šanci otevřít skóre při Boháčově vyloučení Herman, trefil však brankáře soupeře. Podobnou gólovku jako Herman měl i Patera, ale Bláha opět srazil betony včas.

Ve druhé části pokračovali domácí v souvislém tlaku. Obrovskou možnost měl opět Patera, který se posunul do první formace. Olomouc měla převahu, Bláha však chytal výborně. Poradil si s pokusem Kucharczyka i Ondruška. V závěru prostřední dvacetiminutovky se ale domácí prosadili.

Lašovu střelu Bláha vyrazil a Skrbek letící puk dostal do branky. Osmnáct sekund před koncem přidali Kohouti druhý gól. Matai nahodil puk na Bláhu, Patera jej tečoval a českobudějovický brankář nestihl zasáhnout. Hned na začátku třetí třetiny se prosadil při přesilovce pět na tři Houdek a o výhře domácích nebylo pochyb.

Hanáci měli i poté více ze hry, Motor s k ohrožení Vošvrdy příliš nedostal. V samotném závěru byl blízko snížení Rob, ale olomoucký brankář, kteří nastoupil v baráži poprvé, byl pozorný. České Budějovice tak na Hané prohráli a nenavázali na předešlé dvě barážové výhry.

7. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
32. Bednář (Vas) - 2. Chlouba (Šulák), 60. V. Růžička ml. (Rýgl, Skinner). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 2435.

Slavia Praha: D. Furch - A. Růžička, Štich, Valach, Šulc, Kolařík, Beňovič, Knot - Bednář, Vas, Sklenář - M. Čermák, Vlasák, J. Doležal - Stránský, Holec, Kolář - J. Veselý, Andres, Pletka. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.

Chomutov: Hanuljak - Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Dušek, L. Květoň - O. Kaše, V. Růžička ml., Gajovský - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - McGregor, Chlouba, Šagát. Trenér: B. Kopřiva a Totter.

HC Olomouc - ČEZ Motor České Budějovice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Skrbek (Laš, Kucharczyk), 40. Patera (Matai, Majeský), 43. Houdek (Skrbek, Kucharczyk). Rozhodčí: Pešina, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2868.

Olomouc: Vošvrda - Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek,- Matai, Patera, Buc - Kucharczyk, J. Knotek, Laš - Pekr, Herman, Řípa - Zuzin, Marosz, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Dan Růžička, Mucha - Marek, Pajič, Švihálek - Nouza, J. Straka, Kuchejda - Vaniš, Rob, A. Přibyl - Pašek, Trummer, D. Boháč. Trenéři: Rosol a Bělohlav.

1. Chomutov 7 3 2 0 2 19:13 13
2. Slavia Praha 7 3 1 0 3 11:11 11
3. Olomouc 7 3 0 1 3 17:16 10
4. České Budějovice 7 2 0 2 3 15:22 8