Chomutov v přípravě přetlačil mistrovský Liberec, ostatní extraligové týmy porazily prvoligové celky

2. 8. 2016 21:26
Pirátům z Chomutova se zatím příprava daří. V prvním utkání si připsali cenný skalp účastníka Kontinentální ligy z Omsku a ve druhém přípravné zápase si svěřenci Vladimíra Růžičky poradili s mistrovským Libercem. Další extraligové celky uspěly v konfrontaci s prvoligovými týmy.
Piráti Chomutov
Piráti Chomutov | Foto: Lukáš Caha

Praha - Hokejisté mistrovského Liberce vstoupili do přípravy na nový extraligový ročník porážkou s Chomutovem 1:2. Reprízu čtvrtfinále play off z předešlé sezony rozhodl gól Davida Kämpfa v přesilové hře čtyři na tři ve třetí třetině. Piráti si tak připsali v přípravě druhou výhru, minulý týden v pátek porazili Omsk.

Prvoligové celky na ty extraligové nestačily

Podruhé vyhrála i Mladá Boleslav, která opět uspěla proti prvoligovému soupeři. Po Kladnu porazili svěřenci trenéra Františka Výborného Litoměřice 6:2. O výhře rozhodli Středočeši ve třetí třetině, ve které se střelecky prosadili čtyřikrát. Dvěma góly se na výhře podílel útočník Tomáš Hyka, tři asistence si připsal Petr Vampola.

Podobně jako Bruslařskému klubu se daří také Kometě Brno, která minulý týden vyhrála v Třebíči a dnes uspěla na ledě Přerova. Dvakrát se mezi střelce zapsal Hynek Zohorna, tři kanadské body nasbíral Jan Hruška. Premiérovou branku v novém působišti vstřelil Martin Zaťovič.

Olomouc rozprášila Jihlavu

Do přípravy na extraligu, ve které mohly z ekonomických důvodů chybět, vstoupily vítězně i Karlovy Vary. Energie vyhrála na ledě Kladna 5:2, odpor Rytířů zlomila až v závěrečných sedmi minutách, kdy se Západočeši třikrát střelecky prosadili.

První utkání turnaje Dukla Cup dnes odehrála Olomouc, která vyhrála v Jihlavě jednoznačně 6:0. Hanáci vstřelili čtyři branky ve třetí třetině, dvakrát se mezi střelce zapsal Jan Knotek. Vychytanou nulou vstoupil do přípravy Branislav Konrád.

Přípravné hokejové zápasy:

BK Mladá Boleslav - HC Stadion Litoměřice 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)

Branky: 33. a 48. Hyka, 3. D. Volek, 49. Trončinský, 51. T. Voráček, 55. Pacovský - 11. Pletka, 56. Valášek.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 21. Bartovič - 31. Huml, 55. Kämpf.

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky: 27. Strnad, 43. Zikmund - 10. Harkabus, 21. D. Kindl, 54. Gorčík, 57. Matuš, 59. Beránek.

HC Zubr Přerov - HC Kometa Brno 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Branky: 47. T. Sýkora - 29. a 44. H. Zohorna, 1. J. Hruška, 28. V. Němec, 33. Zaťovič.