Plzeň protáhla bodovou sérii, její útok na čelo ale Kometa ustála. Vítkovice rozstřílely Litvínov

13. 10. 2017 19:48
Hokejisté Plzně ve 12. kole extraligy porazili Liberec 5:1 a bodovali již v desátém utkání za sebou. Snadnou kořistí se pro Kometu Brno stala i Olomouc, která na stadionu lídra tabulky prohrála 0:5. Naloženo dostal i Litvínov ve Vítkovicích (3:7).
Během utkání Plzně s Libercem došlo i na pěsti. Domácí Milan Gulaš (vpravo) si to takhle vyříkával s Jaroslavem Vlachem | Foto: ČTK

Plzeň - O šesté domácí výhře Indiáni rozhodli třemi brankami v první třetině. Naopak Bílí Tygři skórovali pouze jednou a prohráli i šesté venkovní utkání nové sezony.

"Byl to hezký, ale zároveň i vyhrocený hokej se spoustou soubojů. Myslím si, že nám hodně pomohlo, že nám to tam spadlo hned v prvním střídání. Tím jsme soupeře srazili dolů a celkově jsme měli super začátek," řekl útočník Škody Jan Schleiss.

Domácím vyšel vstup dokonale a již po 42 vteřinách otevřel Moravčík střelou od modré čáry skóre. Indiáni si lepším pohybem vynutili nápor a ve 4. minutě po vyražené střele Kubalíka pohotově dorážející Kindl jen těsně minul odkrytou branku. Za chvíli si Kindl spravil chuť, když po závaru kolem libereckého brankoviště ideální přihrávkou vybídl ke skórování Stacha.

Hosté ožili až díky zaváhání plzeňského gólmana Svobody, kterého nenápadným nahozením od levého mantinelu překvapil Ševc. Poté při hře čtyři na čtyři protáhl Willa bekhendovým zakončením rozjetý Moravčík a z protiútoku tečí zamířil nad branku nový muž ofenzivy Tygrů Redenbach.

V 10. minutě si ovšem vybral slabou chvilku i gólman Liberce, když ho Gulaš překonal střelou od červené čáry a zvýšil na 3:1. Krátce před koncem první třetiny ale Will dokázal zasáhnout proti pokusu nekrytého Mertla z bezprostřední blízkosti.

V úvodu prostřední části hosté dokázali ubránit dvě plzeňské přesilovky a ve 24. minutě mohl snížit Derner, jenže po průjezdu útočným pásmem zakončil z mezikruží jen doprostřed branky. Následně hráči Liberce zvládli další oslabení a v polovině utkání si připravili dvě šance. Svobodu ovšem nepřekonal dorážející Bartovič, ani vzápětí na levém kruhu volný Bakoš střelou bez přípravy. Naopak udeřilo na druhé straně, když ve 35. minutě během početní výhody po individuální akci Indráka zblízka pohodlně upravil na 4:1 Kracík.

"Laciné góly nás sráží. Ve druhé a třetí třetině už jsme viděli vyrovnaný hokej a myslím, že jsme se Plzni herně vyrovnali. Ale opět jsme inkasovali čtvrtý gól z přesilovky a ve třetí třetině jsme se nesmyslně nechali vyloučit do tří a výsledkem je další debakl. Věřím, že se z toho oklepeme," řekl liberecký kouč Filip Pešán.

Do závěrečné části vstoupili aktivněji domácí, Will si však poradil s pokusem kanonýra Kubalíka. Liberci nevyšla ani přesilovka. "Soustředím se na každý aspekt hry, ale v oslabení mohu být prospěšný. Jsem pyšný na to, když můžu pomoci týmu v oslabení zblokovanou střelou. Jsou různé typy hráčů a já tuhle roli přijímám. Když zablokuji střelu, je to pro mě podobný pocit, jako kdybych dal gól," popsal Hollweg svoji úlohu při plzeňské hře v oslabení, kdy pomohl třemi bloky střel Tygrů.

Po jejím skončení navíc při přečíslení tří na jednoho přihrál Preisinger ideálně Kodýtkovi, jehož střelu stačil na poslední chvíli zázračně zastavit pravým betonem Will. Na končených 5:1 přesto upravil Kubalík díky úspěšné dorážce Gulašovy bomby během přesilovky pět na tři. Více než sedm tisíc diváků ještě v závěru potěšil vítězným pěstním soubojem se Stránským Hollweg.

"Prvně mu (Stránskému) chci vyjádřit respekt, že do toho za svůj tým šel. Domluvili jsme se během zápasu, že si to rozdáme během posledního střídání a uděláme show pro diváky. Komunikovali jsme spolu po celý zápas a takhle to vyústilo," komentoval bitku Hollweg.

12. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - Aukro Berani Zlín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Tomica (Vondrka) - 16. Valenta (Matějíček), 19. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 27. Rihards Bukarts (O. Veselý, Matějíček), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Bejček - Komárek, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 3924.

Chomutov: Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Lauko, Poletín - Chlouba, V. Tomeček, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freiberg, Petran, Valenta, Gazda - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Riharts Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Lev (Dej). 10. Kolouch (Sloboda, Klok), 19. Tybor (Olesz, O. Roman), 27. Tybor (O. Roman, Trška), 31. Hudeček (Kolouch, Kurovský), 37. Kolouch, 55. Dej (Lev) - 29. J. Doležal (Kubát), 35. F. Lukeš (Kubát, M. Hanzl), 59. M. Hanzl (Baránek, F. Lukeš). Rozhodčí: Lacina, Šír - Frodl, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4812.

Vítkovice: Dolejš - Hrbas, Baranka, Klok, Sloboda, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc - Hudeček, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Litvínov: Kantor (31. Petrásek) - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, Z. Sklenička, Baránek, od 41. Dietz - Nejezchleb, M. Hanzl, F. Lukeš - Matoušek, Gerhát, J. Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - M. Hořava, Jícha, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

HC Dukla Jihlava - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branka a nahrávky: 29. Jarůšek (Vydarený, M. Látal), 58. Jarůšek (Cingel, F. Pavlík). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Brejcha, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5026.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, R. Hubáček, Protasenja. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Zigo, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Barinka (Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Štencel), 19. Vincour (Krejčík, M. Erat), 52. Haščák (V. Němec, Dočekal), 57. Horký (Mallet). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Mlčák - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Dočekal - Horký, R. Zohorna, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, B. Mráz, Strapáč - Rác, Herman, Holec - od 41. minuty navíc Roman Vlach. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Starý (Cardwell, Dušek), 38. Wishart (J. Sýkora, Perret) - 25. Krajíček. Rozhodčí: Kika, T. Horák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 7023.

Pardubice: Klouček - Wishart, Hunkes, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Mojžíš - Vondráček, Tomášek, S. Treille - Quenneville, Bojko, Rolinek - J. Sýkora, Poulíček, Perret - M. Beran, Dušek, Starý. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Jank, Linhart, Adámek, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Cicenciala, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. T. Pavelka (Saponari), 45. A. Kudrna (T. Pavelka), 48. J. Mikuš (Pech, Saponari) - 33. T. Knotek (Valský, Lenc), 47. Valský (Kotvan, T. Knotek). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 6438.

Sparta: Honzík - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Zámorský, Nedomlel, Kalina, J. Mikuš - Smejkal, Pech, Saponari - Forman, J. Hlinka, Klimek - Říčka, P. Vrána, Uher - A. Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot - P. Musil, P. Holík, Lenc - Valský, T. Knotek, Pacovský - Klepiš, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, T. Urban, M. Procházka. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.