reklama

Chomutovský Kristan kritizoval sudí, klub zaplatí pokutu deset tisíc

Robert Kristan Robert Kristan autor: Milan Kammermayer
Za kritiku rozhodčích zaplatí chomutovský hokejový klub pokutu 10 tisíc korun. Dvojnásobek této částky pak bude muset uhradit vedení Zlína, jehož hráči po prohraném zápase v Třinci nevyčkali na závěrečný ceremoniál a odjeli z ledu do kabiny.

Praha – Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček potrestal klub Piráti Chomutov pokutou ve výši 10 tisíc korun za výroky, kterých se po čtvrtečním utkání proti Kometě Brno dopustil brankář Robert Kristan, a v nichž zpochybnil řízení zápasu rozhodčími.

"Měli jsme hodně vyloučených. Rozhodčí asi nechtěli, abychom tu vyhráli," řekl v pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi slovinský brankář.

Podle Herního řádu extraligy jsou kluby povinny zajistit, aby v den utkání nikdo z hráčů, trenérů a funkcionářů nehodnotil ve sdělovacích prostředcích výkon arbitrů.

Zlín nepočkal na ceremoniál, zaplatí 20 tisíc

Dvojnásobnou pokutu pak dostal klub ze Zlína, který prohrál ve čtvrtém zápase předkola v Třinci 3:4 a Oceláři si vynutili rozhodující páté utkání. Hosté ihned po zápase odešli do kabiny.

"Kluby jsou ale povinny zajistit, aby hráči po skončení zápasu vyčkali na modré čáře vyhlášení nejlepších hráčů a aby vyhlášený hráč převzal ocenění," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý v tiskové zprávě.

reklama