Chybělo nám, se pořádně seřvat, hodnotil třinecké probuzení Polanský

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
20. 11. 2015 20:45
Třinečtí Oceláři ukončili čtyři zápasy trvající šňůru porážek a v dnešní repríze loňského finále porazili mistrovský Litvínov 4:2. Sedmistý zápas v červenobílém dresu odehrál Jiří Polanský.
Jiří Polanský.
Jiří Polanský. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - V repríze loňského finále se utkali třinečtí Oceláři s Litvínovem. Před rokem na špici, letos na dně. Napínavý souboj trápících se týmů nakonec skončil vítězstvím domácího Třince 4:2. Nerodilo se ale snadno.

Více o 21. kole hokejové extraligy čtěte ZDE

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. První střelu na branku vidělo 4396 fanoušků v třinecké Werk aréně až v 7. minutě a hned to byla rána gólová. Postral se o ni v přesilové hře dělovkou pod horní tyčku Zbyněk Irgl. Jinak byla úvodní perioda na šance skoupá.

„Byl to prostě souboj trápících se mužstev. Zejména první dvě třetiny byly z pohledu diváka asi plácanice,“ hodnotil třinecký Erik Hrňa.

A skutečně druhé dějství přílišnou herní změnu k lepšímu nepřineslo. Dobré šance měli snad jen Tomáš Plíhal a právě Hrňa. Jenže je neproměnili, a tak udeřilo na druhé straně. Litvínovští srovnali zásluhou extřineckého Filipa Pavlíka, který potvrdil otřepané pravidlo - když nevíš co s pukem, vystřel - a slavil s ním úspěch.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili aktivně Oceláři a hned ve 42. minutě se dostali do vedení. Na vlas stejnou akcí, jako v první třetině Irgl, se prezentoval Daniel Rákos a dostal Třinecké do vedení. To ale vydrželo domácím pouhé dvě minuty. Z předbrankového prostoru se totiž prosadil litvínovský mladík Ondřej Havlíček.

Ve třetí třetině to byl třinecký kolotoč

Oceláři však chemiky dál mleli a téměř je nepouštěli z obranného pásma. Důkazem toho budiž poměr střel ve třetí třetině, 18:4 pro Třinec. V minutě čtyřicáté sedmé rozhodčí sporně vyloučili Erika Hrňu za faul na Karla Kubáta. Celou situaci pustila třinecká režie na kostku nad ledem a několikrát ji rozebírala. Tento moment naprosto sjednotil jinak občas pískající diváky. Teď nenadávali na hráče, nýbrž na rozhodčí. Sám faulující Hrňa po zápase přiznal, že ke kontaktu došlo a arbitři rozhodli správně.

Třinecké jakoby tato situace semkla a ač ve čtyřech, aktivně napadali rozehrávku soupeře, za což byli odměněni. Puk za litvínovskou brankou získal důrazný Adam Rufer, prosmýkl se až před branku, ale na Jaroslava Januse si nepřišel. Ruce nad hlavu ale zvedal dorážející Tomáš Kopecký. „Rafy tam odvedl ohromný kus práce, výborně jsme se doplňovali ve forčekingu a zaslouženě byli úspěšní,“ hodnotil nakonec vítěznou branku domácích Kopecký.

Zápas to však byl speciální pro někoho jiného. Jiří Polanský totiž odehrál v barvách třineckých Ocelářů sedmistý zápas. „Jsem neskutečně rád, že jsme to dnes zvládli. Takovouhle sérii proher v Třinci nepamatuju. Já sám jsem si ty prohry možná až moc bral a potom mě to svazovalo. Chybělo nám, si po zápase sednout a seřvat se. Místo toho šel každý domů a řešil to sám v hlavě. Dnes ale proběhla v kabině bouřka, snad jsme se dnešním vítězstvím odrazili k lepším zítřkům,“ uzavřel jubilant Polanský.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16