reklama

Co skrývá Stanley Cup? Slavná trofej projela rentgenem

autor: Twitter
Snímky z bezpečnostní kontroly, na nichž prochází rentgenem kromě Stanley Cupu i Conn Smythe Trophy určená nejužitečnějšímu hráči play off, poskytl Philip Pritchard.

Chicago - Slavný Stanley Cup posloužil jako důkaz o pečlivosti letištních kontrol, při nichž neexistují výjimky. Stejně jako kterékoliv jiné zavazadlo musel při cestě do Chicaga před šestým finále play off NHL, v němž si Blackhawks zajistili výhrou nad Tampou Bay 2:0 celkové vítězství, projít rentgenem.

Snímky z bezpečnostní kontroly, na nichž prochází rentgenem kromě Stanley Cupu i Conn Smythe Trophy určená nejužitečnějšímu hráči play off, poskytl Philip Pritchard. Známý strážce nejcennější klubové trofeje hokejového světa pečuje o pohár již dlouhých 27 let a zažil s ním za tu dobu celou řadu příběhů a historek.

"Viděl jsem opravdu hodně překvapivých a neobvyklých věcí. Stanley Cup byl na vrcholcích hor, potopený v bazénech, ale také ho děti Martina Brodeura při sledování filmů naplnily popcornem," připomněl Pritchard den, kdy měl Stanley Cup zapůjčený slavný gólman. "A Adam McQuaid (obránce Bostonu) ho zase na rodinné farmě na malém ostrově prince Edwarda naplnil bramborami," prozradil Pritchard.

reklama