CSKA rozdrtilo Petrohrad 4:0 na zápasy a zahraje si finále KHL

28. 3. 2016 21:37
Radost hokejistů CSKA
Radost hokejistů CSKA | Foto: ČTK

Petrohrad - Hokejisté CSKA Moskva vyřadili v semifinále play off Kontinentální ligy petrohradské obhájce Gagarinova poháru. Stačil jim k tomu minimální počet čtyř zápasů, v tom posledním zvítězil nejlepší celek základní části na soupeřově ledě 2:1 v prodloužení.

Hosté šli v první třetině do vedení po Těleginově dorážce a jejich brankář Sorokin držel čisté konto až do 53. minuty, kdy ho v přesilovce překonal Bělov nepříliš prudkým nahozením od modré čáry. Prodloužení trvalo jen minutu, pak domácí zadáci nechali volný prostor Andronovovi a jeho střela semifinálovou sérii ukončila.

V minulém zápasu se v Petrohradu rovněž prodlužovalo, a to dokonce třikrát. Utkání skončilo až ve 112. minutě po gólu kanadského útočníka Platta.

CSKA tak Petrohradu oplatil loňské vyřazení, moskevskému týmu tehdy v semifinále nestačilo ani vedení 3:0 na zápasy. Protivník dokázal sérii otočit a poté uspěl i ve finále proti Kazani.

V druhé semifinálové sérii vede Magnitogorsk s českými útočníky Janem Kovářem a Tomášem Filippim 2:1 na zápasy nad Ufou.