reklama

Čtyři kluby na odstřel. A nuda zmizela z hokejových hal

Litvínovský brankář Martin Volke dokazuje, jak klíčoví budou golmani v letošním play out Litvínovský brankář Martin Volke dokazuje, jak klíčoví budou golmani v letošním play out autor: Jakub Šafránek
Boje o udržení: Letos je všechno jinak

Praha - Každoroční nuda ve skupině o udržení je pryč. Play out hokejové extraligy, tedy bitva o to, kdo bude muset do baráže, je letos úplně jiná.

Ani jeden ze čtveřice Karlovy Vary, Slavia, Litvínov a Mladá Boleslav nemá vzhledem k miniaturním bodovým rozdílům nic jistého. Navíc každý z nich si ve dvou zápasech připsal tři body.

A spoléhat na to, že Asociace profesionálních klubů ledního hokeje nakonec prosadí svůj divoký nápad uzavřít extraligu, to se nikomu nechce.

Diváků chodí (zatím) více, každý zápas může být v konečném součtu klíčový. Jako kdyby týmy od 11. až po 14. místo vlastně pokaždé hrály sedmý zápas v play off, o kterém se jim letos může jen zdát.

Čtěte také:

"Byli jsme nervózní, pořád jde o strašně moc. Klukům odskakovaly kotouče, často se vylučovalo. Rozhodovat budou maličkosti a individuální chyby," řekl asistent slávistického trenéra Růžičky Jiří Čelanský poté, co sešívaní vydolovali tři body na karlovarském ledě za vítězství 3:1.

OBRAZEM Bouřlivý Eden přivítal po osmi letech Slavii, ta ale prohrála OBRAZEM Bouřlivý Eden přivítal po osmi letech Slavii, ta ale prohrála Prohlédněte zde

Slavia je nejspíš největším oživením bojů o záchranu. Jedenáct sezón po sobě nepoznala, jaké to je, až ji letos finanční i hráčská situace stáhla ke dnu.

Všechno zlé je ale k něčemu dobré: slávističtí hokejisté si pochvalují, že konečně poznávají, jaké to je, když jim lidé fandí. Jejich návrat z prázdné O2 Arény do "plechárny" v Edenu sledoval skoro vyprodaný stadion.

"Musíme jim za to poděkovat, byli fantastičtí," řekl obránce Pavel Kolařík po zápase, v němž ale Slavia v pátek prohrála s Litvínovem 1:2.

Na příkladu Slavie, ale i Mladé Boleslavi se ukazuje, že vsadit si na to, kdo letos padne do baráže, může zatím jen hazardér.

Slavia první zápas doma prohrála, ale dosud bodově nejlepší tým z Karlových Varů vzápětí okradla v jeho aréně. Mladá Boleslav - bývá typována nejčastěji jako ten, kdo spadne do baráže - zase v nedělním zápase porazila Litvínov.

Zápasy zatím rozhodují brankáři

Ukazuje se, jak důležití budou brankáři. Slávista Miroslav Kopřiva, který měl mizernou dlouhodobou část, kde ho často nahrazoval mladý Dominik Furch, v brance opět čaruje.

Slavia vs Litvínov v Edenu: Kopřiva Miroslav Kopřiva Foto: Jakub Šafránek

Litvínovský Martin Volke, fantastický v prvním kole play out v Edenu, v druhém zápase naopak pustil laciné góly a jeho tým padl.

"Ty góly byly z jeho strany opravdu poněkud laciné," hodnotil Volkeho mladoboleslavský David Vrbata, který se v zápase málem popral.

Výjimečně vyrovnané play out se ale nakonec může ukázat jako sice zajímavá, ale vlastně zbytečná část sezony. Ale to jen v krajním případě. 

Asociace profesionálních klubů se dosud nevzdala myšlenky uzavřít extraligu a tudíž ani varianty, že by nikdo ze zmíněné čtveřice - ani kdyby pak prohrál baráž s vítězem první ligy- nesestupoval. Jenže prosadit tento nápad bude mimořádně těžké.

V příštím kole hrají v pátek dvojice Livínov - Karlovy Vary (17.30) a Slavia - Boleslav (18.00).

reklama