VIDEO Další dvě asistence! Jágr proti New Jersey opět zářil

11. 4. 2013 6:22
Jaromír Jágr pomohl dvěma asistencemi k výhře Bostonu nad New Jersey 5:4.
Podívejte se na čtvrtý gól Bostonu na ledě New Jersey, u něhož si Jaromír Jágr připsal svou druhou asistenci v utkání | Video: youtube.com

Praha - Jak vidno, Jaromír Jágr se v novém působišti opravdu hodně rychle rozkoukal. V utkání proti New Jersey, které Bruins vyhráli 5:4, si totiž připsal další dvě asistence a za úvodní týden svého angažmá v Bostonu nasbíral hned pět kanadských bodů (1+4).

Profituje z toho i celý tým, jenž se vyhoupl do čela tabulky Severovýchodní divize, když o bod přeskočil Montreal.

"Je krásné být první. Splnili jsme náš cíl, byl to pro nás jistý druh motivace. Ale to neznamená, že jsme dnes sehráli nějak skvělý zápas. Nicméně mise je splněna," prohlásil trenér Bostonu Claude Julien.

Za svůj výkon v duelu s Devils byl Jágr vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Lepší už byl jen centr Jágrova útoku Gregory Campbell, jenž vstřelil dva góly a po příchodu 41letého veterána viditelně pookřál.

Včasné pobídky před branku

Jágr v obou případech prokázal výborné načasování přihrávky před branku.

Nejprve ve 2. minutě vybídl před brankoviště ke skórování Campbella, jenž díky svému důrazu otevřel skóre.

Zkraje druhé třetiny při přesilovce čtyři na tři pak poslal kotouč před domácí svatyni znovu, kde se o něj postarali David Krejčí se Zdenem Chárou.

Zraněný spoluhráč

Jágr však v tomto utkání zažil i nepěknou chvíli. Ve druhé třetině pomáhal odvážet z ledu svého parťáka z útoku Brada Marchanda.

Ten totiž utkání nedohrál poté, co jej ve 36. minutě u mantinelu sprostě srazil loktem do hlavy Anton Volčenkov (video ZDE).

Eliáš osmé porážce v řadě nezabránil

Jednu z branek Devils vstřelil Patrik Eliáš. Domácí jeho trefou ve 32. minutě na 1:4 odstartovali velkou stíhací jízdu, během níž dvakrát stáhli ztrátu až na jediný gól, ale vyrovnat nakonec nedokázali.

Osmou porážkou v řadě vyrobili druhou nejhorší sérii v historii klubu a z desátého místa v konferenci ztrácejí na play off čtyři body. Mimo vyřazovací boje by New Jersey zůstalo vůbec podruhé od roku 1996.

"Samozřejmě nemůžeme ignorovat, jak se vyvíjí postavení v tabulce. Ale musíme se v té negativní atmosféře snažit myslet co nejvíc pozitivně, což není jednoduché. Jediné, co nás teď může zachránit, je pochopitelně vítězství," prohlásil brankář Martin Brodeur.

Výsledky NHL:

New Jersey - Boston 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
Branky: 32. Eliáš, 39. Zajac, 46. Greene, 60. D'Agostini (Židlický) - 2. a 9. Campbell (na první Jágr), 5. Paille, 24. Chára (Krejčí, Jágr), 48. Seguin. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.625.

New York Rangers - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Hagelin, 37. McDonagh, rozh. nájezd Zuccarello - 22. a 49. Kessel. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.200.

Anaheim - Colorado 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 32. Selänne - 2. Mitchell, 27. Landeskog, 28. Duchene, 38. McGinn. Střely na branku: 22:28. Diváci: 14.646.

Edmonton - Phoenix 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 48. Jakupov - 21. Gordon, 30. Vermette, 60. Moss. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.839.

Calgary - Vancouver 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 17. Glencross - 18. Burrows, 53. Lapierre, 56. Raymond, 58. D. Sedin. Střely na branku: 41:29. Diváci: 19.289.