reklama

Pavelec a Frolík Třinec neposílí, trenér je odmítl

Brankář Ondřej Pavelec za Třinec chytat nebude Brankář Ondřej Pavelec za Třinec chytat nebude autor: Reuters
Kladno je nenasytné, získalo i Tlustého.

Třinec - Gólman Winnipegu Jets a české reprezentace Ondřej Pavelec nakonec v Třinci působit během výluky v zámořské NHL nebude. Stejně jako další kladenský odchovanec Michael Frolík.

Pavelcův agent Allan Walsh sice dopoledne na svém Twitteru sdělil: "Brankář Ondřej Pavelec se dohodl na smlouvě s Třincem, teď je na cestě tam,", v podvečer však možnost jeho angažmá ve Slezsku padla.

"Oba budou vybírat z dalších nabídek," řekl pro server hokej.cz český zástupce hráčů Josef Machala, spolupracovník Walshe.

Hvězdy odmítl trenér

Trenér Josef Turek totiž nechtěl do kádru tak výrazně zasahovat. "Moc si vážím všech hráčů, kteří nám byli skrz agenty nabízení. Myslím si, že za jistých okolností by byli velkým přínosem, jedná se o velice kvalitní hráče. Ondra Pavelec a Michael Frolík ale s námi nedělali letní přípravu, což je základ mojí trenérské filozofie, proto nevyužijeme jejich služeb," řekl Turek na klubovém serveru.

"Rozhodli jsme se, že na brankářském postu dáme plnou důvěru Peteru Hamerlíkovi se Šimonem Hrubcem," doplnil mladý kouč.

Třinec chtěl také Kindla a Krejčího

Třinečtí už dříve avizovali působení obránce Rostislava Klesly z Phoenixu, který nakonec bude zřejmě jedinou posilou. "Je jediným hráčem, o kterého v současné chvíli máme stoprocentní zájem. Rosťa Klesla s námi už déle než měsíc trénuje. Je to špičkový hráč a vím, že v obraně zvedne konkurenci," uvedl Turek.

Ze stejného důvodu jako v případě Frolíka a Pavelce zůstane nedotaženo také jednání s Davidem Krejčím a Jakubem Kindlem.

"Nemáme záruku, že nabízení hráči tady budou celou sezonu. Výluka může trvat jen měsíc nebo dva, a to je velká nejistota a riziko. Já naprosto věřím současnému týmu, který se spolu dlouhodobě připravuje a vznikly tam určité vazby. Nechci do kádru v tuto chvíli nijak zasahovat

Červenka se Sobotkou budou hrát v jedné lajně

Očekáváné posily už potvrdila Slavia, která během výluky využije Romana Červenku z Calgary a Vladimíra Sobotku ze St. Louis. Oba dnes s pražským klubem podepsali smlouvy a mohou hrát už ve středu proti Kladnu.

"Čekáme jen na potvrzení transferu od IIHF, pak budou moci oba hrát," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Slavie a hlavní trenér Vladimír Růžička. Kouč předeslal, že dva slávističtí odchovanci budou nastupovat spolu v jedné útočné řadě.

"Určitě budu chtít, aby hráli spolu v jedné lajně. Vláďa Sobotka je z NHL zvyklý hrát s centrem dozadu, my tak hrajeme s levým křídlem. Nechci předělávat další lajny, takže Roman by šel na centra a Vláďa doleva," naznačil Růžička své záměry.

Kladno je nenasytné. Má Tlustého, chce beky

Mohutně posiluje také Kladno, které si po Jaromíru Jágrovi a Tomáši Plekancovi zajistilo dočasné služby Jiřího Tlustého z Caroliny. Rytíři navíc s posilováním nekončí. Angažovat chtějí také obránce Tomáše Kaberleho a Marka Židlického.

Tlustý by měl stejně jako Jágr a Plekanec nastoupit už ve středečním utkání proti Slavii v O2 aréně.

Vítkovicím se rýsuje Polák

Kádr Vítkovic by mohl posílit obránce Roman Polák. Šestadvacetiletý bek St. Louis s ostravským celkem už trénuje.

"Velice intenzivně jednáme. Jsme v pravidelném kontaktu, Roman u nás trénuje, a pokud všechna jednání dopadnou dobře, pak by vítkovický dres mohl obléknout už v nedělním utkání proti Třinci," sdělil generální manažer klubu Petr Husička.

"Během týdne čtrnácti dnů bych chtěl mít jasno, ale nevylučuji, že nastoupím už v pátek," řekl Polák, který má na kontě přes tři stovky zápasů v NHL.

"Jednání pokračují i s dalšími našimi zámořskými hráči," dodal Husička.

reklama