Další prohra Budějovic. Nestačily na Slovan Bratislava

19. 11. 2008 21:55
HC Slovan Bratislava - HC Mountfield 5:3
Ernest Bokroš nezažívá na lavičce Budějovic šťastné časy.
Ernest Bokroš nezažívá na lavičce Budějovic šťastné časy. | Foto: Ondřej Besperát

Bratislava - Porážkou na půdě bratislavského Slovanu zakončili hokejisté Českých Budějovic své účinkování v premiérovém ročníku Ligy mistrů. Druhý český zástupce ze Slavie měl tentokrát volno.

Slováci položili základ svému vítězství už v první třetině, kdy se třikrát trefili za záda brankáře Kováře, který dostal přednost před odpočívajícím Turkem.

Budějovice se probudily až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy skóre dokonce vyrovnaly, poslední slovo ale patřilo domácímu Kukumbergovi, jenž utkání šest minut před koncem rozhodl. Stav ještě do prázdné branky pečetil Lažo.

Zápas jsme sledovali ON-LINE

Ani zisk premiérových tří bodů ovšem Slovanu nijak nepomůže. Jistým postupujícím ze skupiny C je již před posledním kolem ruská Ufa.

Domácí šli do vedení už po sedmapadesáti vteřinách hry. Hokejisté Mountfieldu nechali před svojí brankou zcela nekrytého Vaice a ten si věděl rady s přihrávkou spoluhráče Laža.

Senzačně srovnali, nakonec ale prohráli

Hosté pak měli několik šancí na vyrovnání nepříznivého stavu, aktivnější byl ale v první třetině jednoznačně Slovan a díky dvěma rychlým trefách Hujsy a Dömeho vedl po úvodní části hry už tříbrankovým rozdílem.

Ve druhé dvacetiminutovce už předvedly Budějovice zodpovědnější výkon, skóre se ovšem neměnilo ani na jedné straně. Hned pět gólu ale viděli diváci v poslední třetině.

Naději vykřesal nejprve pro hosty Gulaš, o deset minut později se pak v rychlém sledu prosadili i Huml a Mertl a na ukazateli skóre rázem svítil stav 3:3!

Stejně rychle, jako Budějovičtí stav srovnali, o něj ale také přišli. Od trefy Mertla uběhlo sotva půl minuty, když se puku zmocnl domácí Kukumberg a nádherně zavěsil do horního růžku Kovářovy branky.

Na další odpověď už se svěřenci Ernesta Bokroše nezmohli, naopak do prázdné branky stanovil konečné skóre Lažo.