reklama

Další průšvih Hertlova spoluhráče. Bouřlivák Kane měl zfalšovat očkovací průkaz

Evander Kane Evander Kane autor: Reuters
Hokejový útočník Evander Kane ze San Jose je podle médií podezřelý z toho, že používal falešný průkaz o očkování proti koronaviru. Ve Spojených státech amerických hrozí člověku za pořízení, prodej nebo výrobu falešného očkovacího průkazu až pět let vězení.

Pokud se Kaneův prohřešek potvrdí, může to znamenat problémy i pro San Jose. Podle pravidel NHL může klub za porušování protikoronavirových pravidel svými hráči dostat pokutu, přijít o výběry na draftu či dokonce mít kontumované zápasy.

Třicetiletý Kane má za sebou neklidné léto, během něhož ho manželka, s níž se rozvádí, obvinila ze sexuálního a domácího násilí a také z toho, že sází na vlastní zápasy. Před dvěma týdny NHL oznámila, že nezávislé vyšetřování důkazy o Kaneově sázení na ligové zápasy nezjistilo.

Rodák z Vancouveru už dříve přiznal, že je závislý na hazardu. Poté, co během dvanácti měsíců prohrál 1,5 milionu dolarů, musel Kane loni v lednu vyhlásit osobní bankrot.

V minulé sezoně byl bývalý útočník Atlanty a Buffala s 49 body z 56 zápasů nejproduktivnějším hráčem San Jose před Tomášem Hertlem. V klubu má za sebou třetí rok ze sedmiletého kontraktu na 49 milionů dolarů, ale vzhledem k probíhajícím vyšetřováním se zatím do přípravy na nový ročník nezapojil. Sharks hrají první zápas sezony 16. října proti Winnipegu.

reklama