Další těsná výhra nad Lotyšskem. Stačil jediný gól

4. 4. 2013 20:20
Čeští hokejisté porazili v přípravě Lotyšsko i podruhé, tentokrát 1:0.
Ilustrační foto

Praha - Čeští hokejisté porazili rámci přípravy před mistrovstvím světa Lotyšsko i podruhé, tentokrát 1:0.

Po včerejší výhře 4:3 jim k tomu dnes stačil jediný gól Jakuba Nakládala.

Rozhodující moment utkání přišel už v 8. minutě, kdy najetého Nakládala našel Tomáš Rachůnek a obránce Lva Praha přesnou střelou vstřelil první a poslední branku zápasu.

Při svém debutu v reprezentaci se blýskl vychytaným čistým kontem brankář Pavel Francouz.

"Nedostali jsme se do takového rytmu jako v prvním zápase. Ve středu nám vyšla první třetina, kdy jsme hráli velmi dobře. Tentokráte byli Lotyši pozornější a nepouštěli nás k tomu, abychom se dostali hluboko k nim do pásma," řekl po zápase dočasný trenér výběru Slavomír Lener.

Příští pátek, kdy mužstvo čeká další zápas s Německem, se k týmu vrátí Alois Hadamczik, jenž je momentálně na inspekční cestě v zámoří.

Hokejová Euro Hockey Challenge v Jindřichově Hradci:

Česká republika - Lotyšsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 8. Nakládal (T. Rachůnek, Vrána). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Blümel, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3067.

ČR: Francouz - Krejčík, Nakládal, Kutlák, Kolář II, T. Voráček, Kubát, Trončinský - Irgl, Novotný, Kašpar - Gulaš, Koukal, I. Rachůnek - Pech, Roman, Svačina - T. Rachůnek, Vrána, Sekáč. Trenér: Slavomír Lener.
Lotyšsko: Jučers - K. Redlihs, Sotnieks, Cibulskis, M. Jass, Jakovlevs, Jerofejevs, Porejs - Meija, Štals, Cipulis - Jekimovs, Indrašis, Keninš - Upitis, Bičevskis, Bierais - Bajaruns, Pavlovs, K. Jass. Trenér: Ted Nolan.