reklama

Další vyhazov ze Lva. Z původního týmu zůstalo 10 statečných

Pamětníků začátků Lva už mnoho nezbývá. Z původní soupisky zbylo jen devět jmen. Pamětníků začátků Lva už mnoho nezbývá. Z původní soupisky zbylo jen devět jmen. autor: CPA
Z týmu, který loni v září zahajoval svoji první sezonu v KHL, zůstalo nyní v týmu HC Lev pouhých deset hokejistů.

Praha - Pořádná čistka probíhá v kádru HC Lev Praha před novou sezonou KHL. Vedení tuzemského celku po sezoně odepsalo ze soupisky už jedenáctého hráče.

Po odchodech Jakuba Klepiše, Tomáše Pöpperleho, Luboše Bartečka a dalších hokejistů totiž ve čtvrtek oznámilo, že ukončilo spolupráci také se švédským kanonýrem Richardem Gyngem.

Ten přitom do Lva přišel na konci minulé sezony z Dynama Moskva, kam se nyní vrací.

Z původního 23členného týmu, který loni v září proti Rize zahájil premiérovou sezonu českého klubu v KHL, tak v kádru zůstalo už jen devět hokejistů.

Čtvrtou posilou je Tatíček

Krom kapitána Jiřího Novotného to jsou obránci Ondřej Němec, Matthias Porseland, Jiří Hunkes a Nathan Oystrick, a útočníci Petr Vrána, Erik Christensen, Michal Řepík, Jiří Sekáč a Tomáš Rachůnek.

Z brankářů například nezůstal ani jediný, i když Tomáš Pöpperle přestoupil do sesterské Sparty, která je se Lvem majetkově propojena. To samé platí i o trenérském týmu. Josef Jandač trénuje zase Spartu a Jiří Kalous se přesunul do Třince.

Nové tváře Lev představuje postupně. Dnes například ohlásil příchod Petra Tatíčka z Davosu, který se do Čech vrací po sedmi letech.

V průběhu předchozích dní pak Pražané dopsali na soupisku brankáře Petri Vehanena a útočníky Justina Azaveda a Calle Ridderwalla (aktuální soupisku si můžete prohlédnout zde).

reklama