reklama

Další změna v týmu pro Karjalu. Červenku nahradí Kousal

Roman Červenka sice na sraz reprezentace přijel, na Karjale si ale nezahraje. Roman Červenka sice na sraz reprezentace přijel, na Karjale si ale nezahraje. autor: CPA Eduard Erben
Hokejová reprezentace se na turnaji Karjala bude muset obejít bez pomoci útočníka Romana Červenky

Praha - Hokejová reprezentace se na turnaji Karjala bude muset obejít bez pomoci útočníka Romana Červenky. Opora Petrohradu sice dorazila na pondělní sraz, má ale problémy se zády a dnes definitivně padla možnost, že by se v druhém dílu seriálu Euro Hockey Tour (EHT) představil.

Místo něj byl povolán nováček Robert Kousal z Pardubic, který s mužstvem již dopoledne začal trénovat. ČTK to řekl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Sedmadvacetiletý Červenka, mistr světa z roku 2010, na pondělní sraz národního týmu přijel, ale se spoluhráči na led nešel. Místo toho byl v péči fyzioterapeuta Michala Truce a lékaře reprezentace Zdeňka Ziegelbauera. Následně prohlásil, že do zápasů nastoupí jen v případě, že se bude cítit stoprocentně fit.

"Pokud člověk nemůže hrát na sto procent, nemá to cenu. Pak je lepší, aby prostor dostal někdo jiný. Pokud bych byl zdravý, rád bych reprezentoval, to je jasné. Ale jinak ne. To pak člověku ani nejde a vypadá zbytečně blbě," řekl Červenka.

Reprezentační kouč Alois Hadamczik už v pondělí připustil, že počítá reálně s variantou Červenkovy absence. Do středu elitní formace se místo petrohradského útočníka postavil kapitán Tomáš Rolinek. Hadamczik původně zvažoval, že místo Červenky pozve Martina Adamského z Třince, ale nakonec povolal Kousala. Ten se stal již pátým nováčkem v týmu.

reklama