reklama

Debutant Prospal: Na první zápas to nebylo špatné

Václav Prospal v dresu Českých Budějovic Václav Prospal v dresu Českých Budějovic autor: ČTK
Hokejový útočník Václav Prospal se v 37 letech dočkal extraligové premiéry. Se svým výkonem byl celkem spokojený.

České Budějovice - V 37 letech má za sebou 1000 zápasů v NHL, dva tituly mistra světa, ale až dnes si odbyl extraligovou premiéru.

Hokejový útočník Václav Prospal poprvé nastoupil za mateřské České Budějovice v nejvyšší soutěži a mohl se radovat z výhry 5:2 nad Pardubicemi.

"Z návratu do budějovického týmu jsem se nesnažil ve své hlavě dělat něco extra. Byla to extraligová premiéra, ale člověk to musí brát jako další zápas. Není mi osmnáct, něco mám za sebou, a proto jsem nechtěl sám sebe dostat pod zbytečný tlak," řekl Prospal po zápase, ve kterém si připsal jednu asistenci.

"Díky gólům to bylo jednodušší"

Do zámoří odešel již v roce 1993 jako osmnáctiletý. Do Českých Budějovic se vrátil v sezoně 2004/05 při předcházející výluce NHL. Jihočeši ale tehdy hráli první ligu a Prospal pomáhal týmu k návratu mezi elitu.

Dnes nastoupil v elitní formaci společně s dalšími zámořskými posilami Milanem Michálkem a Martinem Hanzalem.

"Kluci v lajně mi skvěle pomáhali," ocenil Prospal výkon spoluhráčů, se kterými se podílel na dvou gólech.

Jihočechům se podařil vstup do utkání, už v 5. minutě vedli 2:0.

"Díky tomu to pro nás bylo jednodušší, nemuseli jsme se bát o výsledek," řekl Prospal, který nenastupoval do oslabení, a tak nebyl tak často na ledě.

"Snažil jsem se o kratší střídání"

"Snažil jsem se mít kratší střídání, abych tam moc nepřekážel a musím zaklepat, nebylo to tak hrozné. Zažil jsem už první zápasy v sezoně, kdy to bylo mnohem horší," pousmál se.

Pochvaloval si i souhru s novými parťáky. "S Michálkem a Hanzalem se mi hrálo velice dobře, nějakou dobu jsme spolu trénovali. Kluci hrají ve stejné lize jako já, a když se dají tři lidé z NHL dohromady, měla by tam být kvalita. Myslím ale, že jsme mohli dát daleko víc gólů," dodal.

reklama