Dej v závěru sestřelil Vítkovice dvěma góly, body bere Hradec

28. 10. 2015 18:13
Dnešní dohrávku 14.kola hokejové Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Hradcem Králové zvládli lépe hosté. Přitom ještě čtyři minuty před konce byly ve vedení Ostravané. Utkání však dvěma slepenými góly v závěru rozhodl slovenský forvard ve službách Hradce Rastislav Dej.
Zasahující Ondřej Kacetl.
Zasahující Ondřej Kacetl. | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Hokejisté Hradce Králové zvítězili v dohrávce 14. kola extraligy díky báječnému finiši 3:2 ve Vítkovicích. Přestože ještě čtyři minuty před koncem prohrávali, Rastislav Dej dvěma slepenými góly během 67 sekund dokázal skóre otočit. Vítězný gól navíc vstřelil ve vlastním oslabení. Východočeši tak popáté v řadě bodovali.

Lepší start do zápasu měli hosté. Jejich elitní řada v sedmé minutě využila okénka ve vítkovické obraně a Kudrna po Knotkově přihrávce bez přípravy překonal Dolejše. Domácí se ale rychle otřepali a i jejich gólová akce měla shodné rysy: Kolouch o šest minut později křížnou přihrávkou v útočném pásmu vyzval našlápnutého Kucseru a také Kacetl proti jeho voleji neměl nárok.

Hosté hned po buly reagovali velkým náporem. Soupeře zavřeli do pásma, Frühauf jim vedení mohl rychle vrátit, ale sám před brankou ztroskotal na Dolejšovi. Ještě horší mušku měl v 19. minutě Dej, který po ideálním Bednářově pasu vysoko přestřelil odkrytou bránu, a tak vyrovnanou přetahovanou otočil Szturc těsně před přestávkou chytrým pokusem zpoza obránce, při němž se kotouč Kacetlovi překulil přes lapačku za čáru.

Navzdory příznivému stavu však Vítkovickým bylo stále hůř a hůř. Defenzivu Ostravanů, která naposledy vymazala extraligové mistry z Litvínova, ve druhé části hosté trápili ještě znatelněji. Hbití hradečtí bruslaři jí paradoxně nejvíc zatápěli v oslabeních.

Tlak Hradeckých eskaloval v závěru

Kudrna ještě při hře pět na pět po brejku pálil do horní tyče tak prudce, že rozhodčí situaci raději kontroloval s kolegou u videa. "Té smůly v koncovce bylo během druhé třetiny celkem dost. Už jsme si říkali, aby nás to nemrzelo. Ale v závěru jsme přece jenom nějaké góly dokázali dát," řekl Dej.

A štěstěna nestála při domácích jen jednou. Kukumberg se v 26. minutě v oslabení protáhl před Dolejše, který však jeho kličku přečetl a zneškodnil. Vítkovicím přesilovky dvakrát nešly. Inkasovat mohli v 36. minutě i z Dejovy hole, ale Dolejše znovu spasila tyč. "Za druhou (třetinu) jsme si dnes asi body nezasloužili," řekl vítkovický útočník Roman Szturc.

Tlak Východočechů tak zákonitě kulminoval v závěru. Situaci Vítkovic mohl vylepšit Balán, který se prodral až před Kacetla, ale v časové nouzi už mu nevyšla přesná koncovka. Hosté však nakonec nepřišli zkrátka, úder optimálně načasovali na závěr řádné hrací doby.

Dej nejprve v 57. minutě švihem srovnal a 67 sekund nato po dalším úniku v oslabení strhl vítězství na stranu Hradce. "Ten nahoře asi není slepý. Hradec mohl zápas rozhodnout ve druhé třetině, kdy měl spoustu šancí a mohl vést 5:2 nebo 6:2. Je to škoda, ale musíme sportovně uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě," řekl vítkovický trenér Ladislav Svozil.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

14. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Kucsera (Kolouch), 19. Szturc (Olesz) - 7. J. Kudrna (T. Knotek), 57. Dej (Bednář, Frühauf), 58. Dej (Frühauf, Kukumberg). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5523.

Sestavy:

Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Klok, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - Zdráhal, Balán, Burger - J. Káňa I, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Frühauf, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Martinec.