29. 11. 2011 21:30
Vítkovice - Třinec 3:1, Budějovice - Kladno 5:2
Derby rozhodl proměněným nájezdem kapitán Sparty Michal Broš.
Derby rozhodl proměněným nájezdem kapitán Sparty Michal Broš. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Druhé hokejové derby letošní sezony opět musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Tentokrát se radovala z bodu navíc domácí Sparta.

Ta v utkání 26. kola hokejové extraligy nakonec porazila Slavii 2:1. Jediný nájezd v rozstřelu proměnil Michal Broš. Utkání sledovala rekordní návštěva sezony, 10 840 diváků.

Sparta díky dvoubodové výhře odskočila druhému Liberci, který má středeční zápas s Plzní k dobru, už na rozdíl pěti bodů.

Sparta je před derby v laufu. Pošle Slavii zpět ke dnu?
Hokejový útočník Petr Nedvěd má zlomenou čelist

Dramatický a svižný hokej od začátku nabízel řadu šancí na obou stranách, Kopřiva i Pöpperle však chytali spolehlivě. Spartě nepomohla ani čtyřminutová přesilovka.

Domácí se nicméně dočkali hned v úvodu druhé třetiny. Po šestadvaceti vteřinách otevřel gólový účet duelu ranou od modré obránce Milam.

Dvojitou šanci vyrovnat měl ve 29. minutě Kalus. Ten nejprve najížděl sám na Pöpperleho, který jeho únik vychytal. Slávistický útočník byl ale faulován, a tak následovalo trestné střílení. Brankář Sparty ovšem Kalusovi překazil radost i podruhé.

Sparta ve třetí třetině povětšinou pouze bránila hubené vedení. A snížené aktivity v závěru hořce litovala. Pouhých 96 sekund před koncem utkání překonal Pöpperleho Krenželok a vynutil si prodloužení.

V něm měla Sparta k dispozici přesilovku čtyř proti třem, ovšem neuspěla. V nájezdech pak uspěl pouze domácí Broš.

Repríza finále loňského ročníku hokejové extraligy dopadla lépe pro hokejisty Vítkovic. Steel dokázal na domácím ledě udolat obhájce titulu z Třince 3:1.

Petr Punčochář blokuje střelu Martina Růžičky, přihlíží Denis Rehák
Petr Punčochář blokuje střelu Martina Růžičky, přihlíží Denis Rehák | Foto: Marian Ježowicz

Zápas hraný v ostrém tempu rozhodli domácí v přesilových hrách, ve kterých vstřelili dva góly. Třetí branka Vítkovic navíc padla pouhou vteřinu po konci početní výhody.

Oceláři začali lépe a vedli po brance Kohna. Ještě v první třetině ovšem vyrovnal obránce Malík a ve druhé části se rozhodujícím úderem blýskl Strapáč. Výhru Vítkovic pečetil v 53. minutě Štefanka.

České Budějovice se v tabulce posunuly zpět na třetí místo před Plzeň. V domácí aréně si totiž přesvědčivě poradily s kladenskými Rytíři.

Rozhodla prostřední třetina, v níž Jihočeši nastříleli nešťastným hostům čtyři góly. Zářil především Milan Gulaš, autor dvou branek a jedné asistence. Produktivní byl i jeho spoluhráč Kašpařík, který si připsal tři přihrávky.

Obránce Nosek nastřílel hattrick

V souboji dvou aktuálně posledních týmů tabulky rozstřílely Karlovy Vary Mladou Boleslav 6:0. Hrdinou zápasu byl obránce David Nosek, který konto Bruslařského klubu zatížil hattrickem.

Pardubice na svém ledě s přehledem zdolali Litvínov. Na výhře 5:1 se dvěma góly podílel domácí Nahodil.

Zlín si odváží tři cenné body z Brna. Utkání proti Kometě rozhodla jediný branka, kterou v úvodu druhé třetiny vsítil Lukáš Galvas.

Rozhodčí v zápase rozdali neuvěřitelných 166 trestných minut, především kvůli ostudné závěrečné hromadné rvačce. Ta se strhla pouhých dvanáct vteřin před koncem.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Milam (Jánský, I. Rachůnek), rozhodující sam. nájezd Broš - 59. Krenželok (Sim). Rozhodčí: Kalivoda, Jeřábek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 10.840.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Krstev, Kasík - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Žálčík, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Slavia: M. Kopřiva - Kuboš, Kadlec, Roth, Kolařík, J. Krejčík, Šulc - Kalus, Alinč, Vondrka - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Sim, Dušek, Krenželok - Sklenář, P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 5:2
(1:0, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Kašpařík, Mikuš), 26. Šimánek (Kašpařík), 26. Kotalík (Gulaš), 32. Martynek (Kašpařík), 39. Gulaš (Kotalík) - 28. Kuchler (Bicek, Patera), 58. Knotek (Hluchý). Rozhodčí: Minář, Šindler - Barvíř, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 3634.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz (46. Vráblík), Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Červený - Sailer (21. Burián), Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Kladno: Chábera (32. Cikánek) - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, od 32. navíc David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý - od 21. M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 3:1
(1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Malík (Burger, J. Káňa), 29. Strapáč (Šedivý, Klimek), 53. Štefanka (Sloboda, Burger) - 12. Kohn (Polanský). Rozhodčí: Blecha, Homola - Blümel, Kis. Vyloučení: 4:6, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5545.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Punčochář, Ovčačík, Sloboda, Rehák - Štefanka, Húževka, T. Káňa - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pohl, Hruška, Klimek - Strapáč, Szturc, Walker. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, P. Hořava, Richter, Lojek, Kania, Hudec - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Klimenta, Peterek, Marosz - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 6:0
(2:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Pech (Zaťovič), 19. D. Nosek (Melenovský), 26. Mikeska (Melenovský, Skladaný), 28. D. Nosek (Gřegořek, Kumstát), 33. D. Nosek (Mensator), 34. Gawryletz (Gřegořek, Dej). Rozhodčí: Souček, Hodek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:10. Využití: 4:0. Diváci: 2565.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Přindiš, Bombic, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling, Gulaši - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Zaťovič, Pech, Dej - Skladaný, Mikeska, Melenovský - Kuběna, Zucker, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Mladá Boleslav: Valent - Hay, Chaloupka, Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Koma - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 5:1
(0:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Kousal (Radil), 32. Kolář I (Koukal), 33. Radil (Nahodil, Kolář II), 39. Nahodil (Bartek), 46. Nahodil (Radil, Zohorna) - 41. Pojkar (Trávníček). Rozhodčí: Šír, Mikula - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8014.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Sičák, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Kousal, Buchtele - Radil, Nahodil, Zohorna - od 52. navíc T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Havelka, Brejčák, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a Kýhos.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 21. Galvas (Čajánek, Leška). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 12:13, navíc Hubáček 10 min. a do konce utkání, Koreis, Valach - Holík, Roman Vlach všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7096.

Brno: Trvaj - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec, od 41. navíc Valach - Balej, Petrovický, Pospíšil - Dlouhý, L. Čermák, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Erat, Koreis, H. Zohorna - od 35. Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.