Detroit famózně dotáhl stav 0:4, padnul až v nájezdech

22. 3. 2011 7:30
Los Angeles - Calgary 2:1sn, Detroit - Pittsburgh 4:5sn
Tučňáci z Pittsburghu přece jen brali vítězství
Tučňáci z Pittsburghu přece jen brali vítězství | Foto: Reuters

Detroit - Hokejisté Pittsburghu ztratili v pondělním utkání NHL na ledě Detroitu čtyřbrankový náskok, nakonec však zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech.

Tučňáci vedli ve 34. minutě už 4:0 a zdálo se, že je o vítězi zápasu rozhodnuto. Do konce druhé třetiny ale snížil Henrik Zetterberg a třemi góly v úvodních deseti minutách třetího dějství Red Wings vyrovnali na 4:4. O výhře Pittsburghu tak rozhodl až James Neal, který byl jako jediný úspěšný v penaltovém rozstřelu.

Čtvrtá nula v sezoně. Neuvirth vychytal New Jersey

V druhém pondělním utkání vyhráli Los Angeles nad Calgary 2:1 po samostatných nájezdech. Přímou bitvu o postup do play off rozhodl Anže Kopitar a Kings si tak upevnili pátou příčku v tabulce Západní konference a zvýšili svůj náskok na desáté Calgary na 3 body.