Nashville - Detroit 0:3
Jiří Hudler.
Jiří Hudler. | Foto: Reuters

Nashville - Západní konference NHL měla v neděli na programu tři šesté čtvrtfinálové duely. Po nich nezná již jen jediného semifinalistu.

Jasný vítěz základní části NHL, klub Detroit Red Wings, měl ve čtvrtfinále s Nashvillem, osmým celkem Západní konference větší potíže, než si kdo připouštěl. V neděli však houževnatého soupeře přece jen udolal  a je v semifinále.

Dále čtěte:

Velkou zásluhu na tom má Haškův náhradník Chris Osgood, jenž vychytal nulu, a český útočník Jiří Hudler, který týmu zajistil až ve 44. minutě díky vedení 2:0 klidnější dech.

Do té doby  se Rudá křídla marně snažila navýšit hubený náskok, který držela od 34. minuty, kdy se v oslabení trefil Nicklas Lidström.

Svého soupeře přestřílel Detroit 43:20, ale ujala se již jen trefa Briana Rafalskiho do prázdné brány pět vteřin před koncem.

Stránky NHL chválí trenéra Mika Babcocka za jeho moudré rozhodnutí, postavit v pátém zápase od začátku do brány  Chrise Osgooda místo Dominika Haška. Dvojka se mu odvděčila již druhým vítězstvím.

"Babs  mi stále říká, že mám být připraven. Má ve mne letos důvěru. Když jsem potřeba, věřím si na sto procent. Nebojím se jít do brány," líčil podle serveru nhl.com  Osgood po vyhraném čtvrtfinále.

Predátorům z Nashvillu se nepodařilo napodobit edmontonskou senzaci z roku 2006. Detroit tehdy také ovládnul základní část, ale pak ho hned ve čtvrtfinále vyřadili Olejáři.

Nakonec to dotáhli až do sedmého finálového zápasu a Stanley Cup jim těsně před nosem vzala Carolina.

Sezona tak končí pro další české hokejisty - obránce Marka Židlického a útočníky Martina Erata, Jana Hlaváče a Radka Bonka.

Vypadl obhájce Stanley Cupu

Anaheimské zklamání. Obhájci titulu vyřazeni již ve čtvrtfinále.
Anaheimské zklamání. Obhájci titulu vyřazeni již ve čtvrtfinále. | Foto: Reuters

Po neděli je jasné, že Anaheim  Stanleův pohár neobhájí. Dallas totiž ukončil sérii šestým zápasem, když na domácím ledě porazil soupeře 4:1. Přitom ještě ve 42. minutě prohrával 0:1.

Jenže během necelé minuty otočil skóre na 2:1 a v závěru třetí třetiny uštědřil hostům další dvě rány.

Calgary odmítlo ukončit sezonu a minimálně o jeden zápas si ji protáhlo, když doma porazilo San Jose s Milanem Michálkem v sestavě 2:0 a vyrovnalo sérii na 3:3. Hlavní hvězdou utkání byl po zásluze vyhlášen brankář domácích Miikka Kiprusoff.

O poslední semifinalistovi Západní konference se rozhodne v úterý na ledě San Jose.