Kindl asistoval u výhry Red Wings, Havlát se zase zranil

19. 5. 2013 8:11
Hokejisté Detroitu otočili druhý zápas semifinále Západní konference na ledě Chicaga a po výhře 4:1 srovnali stav série na 1:1.
Jakub Kindl, který jako první přišel s gratulací brankáři Jimmymu Howardovi, asistoval u vyrovnávacího gólu na 1:1, Detroit pak třemi góly vývoj zápasu v Chicagu zcela otočil. | Video: Sport

Chicago - Hokejisté Detroitu otočili druhý zápas semifinále Západní konference NHL na ledě Chicaga a po výhře 4:1 srovnali stav série na 1:1.

Přestože vítěz President Trophy pro nejlepší tým základní části NHL vedl od 15. minuty zásluhou gólu Patricka Kaneho, Detroit ještě ve druhé třetině skóre otočil a ve třetí části si vedení ještě pojistil.

Velkou zásluhu na vyrovnávacím gólu ve 23. minutě měl český obránce Detroitu Jakub Kindl, jehož střelu dorazil za záda brankáře Coreyho Crawforda švýcarský útočník Damian Brunner. Vítězný gól pak ve 37. minutě vstřelil kanadský obránce Brendan Smith.

"Bylo skvělé, že jsme nepřestali hrát a dávali další góly. Jednoznačně jsme se oproti prvnímu zápasu zlepšili skoro ve všem," prohlásl kapitán Detroitu Henrik zetterberg.

Chicago za celý zápas vystřelilo pouze dvacet střel na bránu, naopak Crawford musel čelit třiceti střelám. Blackhawks utrpěli první domácí porážku až v pátém zápase letošního Stanley Cupu.

San Jose snížilo, Havlát se zase zranil

V druhé semifinálové sérii Západní konference se snížení stavu série na 1:2 dočkalo San Jose, které porazilo Los Angeles 2:1 v prodloužení.

Klíčovou branku vstřelil obhájcům Stanley Cupu hned na začátku nastavení v přesilovce Logan Couture, který přitom více než polovinu zápasu kvůli nespecifikovanému zranění nehrál.

V prodloužení se ale na led vrátil, střelou z mezikruží pokořil Jonathana Quicka, a dal Sharks opět naději.

Smutnou zprávou pro Žraloky ovšem je, že se po pěti minutách hry znovu zranil Martin Havlát, který do série naskočil poprvé od prvního zápasu play off proti Vancouveru.

"Jeho start v dalším zápase je velmi nejistý," přiznal kouč Sharks Todd McLellan.

2. kolo play off:

Východní konference - 2. zápas:

Chicago - Detroit 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 15. Kane - 23. Brunner (Kindl), 37. Smith, 48. Franzén, 53. Filpulla. Střely na branku: 20:30. Diváci: 21.822. Stav série: 1:1.

Západní konference - 3. zápas:

San Jose - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 2. Boyle, 62. Couture - 11. Toffoli. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.562. Stav série: 1:2.