13. 5. 2011 7:26
San Jose Sharks - Detroit Red Wings 3:2
San Jose si zahraje ve finále Západní konference s Vancouverem.
San Jose si zahraje ve finále Západní konference s Vancouverem. | Foto: Reuters

San Jose - Hokejový Detroit mohl vstoupit do historie. Pokud by v noci na pátek vyhrál sedmý duel série se San Jose Sharks stal by se teprve čtvrtým týmem NHL, kterému se podařilo v play off otočit sérii ze stavu 0:3 na zápasy a postoupit.

Zápis do kronik se ale nekoná. Hokejoví "Žraloci" totiž po třech porážkách v řadě v rozhodujícím zápase na vlastním kluzišti porazili Detroit 3:2 a slaví postup do finále Západní konference, kde se utkají se suverénním Vancouverem Canucks.

San Jose to ale dnes stejně jako v předchozích duelech nemělo lehké. I když v sedmém zápase bylo lepším týmem a rychle se ujalo vedení 2:0, Detroit až do poslední minuty držel naději na srovnání duelu, který nakonec rozhodla branka Patricka Marleaua z poloviny třetí třetiny, jíž se ujali Žraloci" vedení 3:1.

Detroitu nepomohla ani branka druhého nejproduktivnějšího muže playoff Pavla Dacjuka, kterou o chvíli později opět snížil na jednobrankový rozdíl.

Další gól už Rudá křídla nepřidala, a tak po další těsné prohře (jednobrankovým rozdílem skončilo šest ze sedmi utkání této série) v letošním Stanley Cupu končí.

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 7. zápas:

San Jose - Detroit 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 13. Setoguchi, 20. Couture, 53. Marleau - 34. Zetterberg, 54. Dacjuk. Střely na branku: 30:40. Diváci: 17.562. Konečný stav série: 4:3.