Devils konečně vyhráli. Bodovali Jágr i Židlický

20. 10. 2013 7:12
V malém derby s New Yorkem Rangers se hokejisté New Jersey dočkali po sedmi porážkách konečně vítězství v této sezoně NHL.Svými nahrávkami se na něm podíleli Jágr, Židlický i Olesz.
Radost hokejistů New Jersey.
Radost hokejistů New Jersey. | Foto: ČTK

New York - V malém derby s New Yorkem Rangers se hokejisté New Jersey dočkali po sedmi porážkách konečně vítězství v této sezoně NHL.

Svými nahrávkami se na něm podíleli Jaromír Jágr, Marek ŽidlickýRostislav Olesz, nachlazený Patrik Eliáš nehrál.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Corey Schneider, který zneškodnil 22 střel soupeře a vychytal jubilejní desáté čisté konto v NHL, ovšem první v dresu Ďáblů, který obléká po letním přestupu z Vancouveru.

Domácí hokejisté měli většinu zápasu pod kontrolou, i když na rozdíl od minulých duelů soupeře výrazně nepřestříleli.

"Podali jsme týmový výkon. Každý tvrdě makal, Coreym počínaje. Všechny čtyři formace si dnes odehrály svoje, ubránili jsme oslabení a také využili přesilovku. Myslím, že jsme prostě hráli dobře," konstatoval Adam Henrique, který v 15. minutě zvýšil na 2:0.

První góly Tlustého i Krejčího

V noci ze soboty na neděli se vůbec dařilo bývalým Kladeňákům. Útočník Caroliny Jiří Tlustý svými prvními dvěma góly v tomto ročníku a díky němu Carolina vyhrála na ledě New Yorku Islanders 4:3. Tlustý se navíc stal nejlepším hráčem zápasu.

Hosté po druhém gólu Tlustého v 52. minutě vedli už 4:1, nakonec se ale museli o výhru strachovat. Domácí totiž stihli snížit na jednobrankový rozdíl a pak měli ještě celou minutu na vyrovnání. To už ale nestihli.

"Na konci zápasu jsme byli párkrát sporně vyloučeni, což nás trošku rozhodilo. Ale jinak jsme, myslím, podali dobrý výkon," řekl trenér Kirk Muller.

Premiérový gól si v této sezoně připsal David Krejčí, jehož Boston porazil Tampu Bay 5:0. Krejčí ve 2. minutě otevřel skóre zápasu a vzhledem k tomu, že Tuukka Rask ani jednou neinkasoval, byla jeho trefa nakonec vítězná.

Gólman Smith skóroval

Vítězný gól si v sobotu připsal také Martin Hanzal, jenž pomohl Phoenixu k obratu v utkání s Detroitem z 0:2 na 5:2, přičemž Hanzal ve 46. minutě dostal Kojoty do vedení 3:2. Hrdinou večera byl ale brankář domácích Mike Smith, který se stal 11. gólmanem v historii NHL, jemuž byl připsán gól.

Video si prohlédněte ZDE

Smith, jenž předtím zlikvidoval 31 střel soupeře, se trefil ranou přes celé kluziště při power-play Red Wings. Puk přitom přešel brankovou čáru v momentě, kdy do závěrečné sirény zbývala jediná desetina sekundy.

Tomáš Hertl sice tentokrát vyšel střelecky naprázdno, na triumfu San Jose nad Calgary se podílel alespoň jednou nahrávkou.

Statistika NHL:

Pittsburgh - Vancouver 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 16. Crosby, 28. Kunitz, 54. Määttä, rozh. nájezd Malkin - 14. Edler, 33. Richardson, 53. Kassian. Střely na branku: 28:39. Diváci: 18.657.

Ottawa - Edmonton 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 53. Neil - 11. a 60. Nugent-Hopkins, 3. Eberle. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.623.

Buffalo - Colorado 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Branky: 26. Hodgson, 42. Foligno - 9. O'Reilly, 12. Landeskog, 21. Duchene, 29. Stastny. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.422.

Montreal - Nashville 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 28. Gallagher - 13. Weber, 59. Jones. Střely na branku: 29:37. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - Boston 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 2. Krejčí, 25. McQuaid, 35. Bergeron, 36. Kelly, 41. S. Thornton. Střely na branku: 23:22. Diváci: 18.512.

Florida - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 47. Barkov (Fleischmann), rozh. nájezd Huberdeau - 25. Brodin. Střely na branku: 22:31. Diváci: 13.081.

NY Islanders - Carolina 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Branky: 39. Moulson, 54. Nielsen, 59. Okposo - 22. a 52. Tlustý, 27. J. Staal, 34. Skinner. Střely na branku: 25:23. Diváci: 13.008.

Washington - Columbus 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 22. Ward, 28. Laich (Erat), 45. Brouwer (Erat), 47. Ovečkin (Erat) - 56. Anisimov. Střely na branku: 39:38. Diváci: 18.506.

Chicago - Toronto 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky: 26. Bickell, 31. Kostka, 37. Pirri - 28. Kadri. Střely na branku: 40:20. Diváci: 21.801.

Phoenix - Detroit 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Branky: 46. a 54. Ribeiro, 40. Vermette, 48. Hanzal, 60. M. Smith - 5. Dacjuk, 9. Bertuzzi. Střely na branku: 33:33. Diváci: 14.624.

New Jersey - New York Rangers 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky: 8. Loktionov, 13. Henrique (Olesz, Jágr), 27. Ryder (Jágr, Židlický), 35. Zubrus (Židlický). Střely na branku: 19:22. Diváci: 16.592.

San Jose - Calgary 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky: 29. a 50. Pavelski, 1. Burns, 20. Hannan (Hertl), 38. Marleau, 59. Couture - 24. Monahan, 42. Backlund, 44. Hudler. Střely na branku: 36:19. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Dallas 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 17. a 20. Justin Williams, 45. Doughty, 54. Clifford, 60. Greene - 9. Seguin, 29. Peverley. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.118.

3. St. Louis 7 5 1 1 27:19 11
4. Minnesota 9 3 3 3 19:22 9
5. Nashville 8 4 1 3 16:21 9
6. Winnipeg 8 4 0 4 21:22 8
7. Dallas 7 3 0 4 17:22 6