Devils nestačili na Winnipeg. Výhru režíroval Frolík

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 19. 11. 2014 5:15
Hokejisté Winnipegu se úspěšně drží v boji o nejlepší osmičku Západní konference NHL pro postup do play off. V úterním zápase totiž na svém ledě porazili 3:1 New Jersey Devils.
Jaromír Jágr se v dresu Devils neprosadil
Jaromír Jágr se v dresu Devils neprosadil | Foto: Reuters

Winnipeg - Hokejisté Winnipegu se úspěšně drží v boji o nejlepší osmičku Západní konference NHL pro postup do play off. V úterním zápase totiž na svém ledě porazili 3:1 New Jersey Devils, v jejichž sestavě se objevili čtyři Češi.

Velkou měrou se na výhře Jets podílel český útočník Michael Frolík, který ve 24. minutě přihrál na gól Marka Scheifeleho na 2:0.

A i když ve 42. minutě z přesilovky Patrika Eliáš po dobré práci od Martina Havláta na brankovišti, v 57. minutě rozhodl Frolík svou trefou o dvou bodech pro Winnipeg, v jehož brance dostal před Ondřejem Pavelcem tentokrát přednost Michael Hutchinson.

"Hrál dnes úžasně. Jsem šťastný, že s ním můžu nastupovat v jedné lajně," uvedl Scheifele na adresu Frolíka, který dal tři branky v posledních čtyřech utkáních.

Crosby se dostal zpět před Voráčka

Devils naopak podruhé za sebou prohráli a nevyužili své šance se ve Východní konferenci dotáhnout na osmé Toronto. Maple Leafs totiž utrpěli v domácím zápase s Nashvillem ostudný debakl 2:9, když už po první třetině prohrávali 0:3 a ve třetí třetině inkasovali ještě pětkrát.

Nedařilo se ani největšímu rivalovi Toronta z Montrealu, který rovněž na svém ledě podlehl Pittsburghu 0:4. Canadiens si sice udrželi první místo ve Východní konferenci i celé soutěži, jejich přemožitel na ně však ztrácí už jen dva body, navíc má oproti nim tři utkání k dobru.

Jedním gólem pomohl Penguins k výhře jejich kapitán Sidney Crosby, díky čemuž se vrátil do čela kanadského bodování před Jakuba Voráčka (7+19). I když mají oba na kontě 26 bodů, Crosby se posunul do čela produktivity díky osmému gólu v sezoně.

Tlustý a Hudler pomohli k obratům

Stejně jako Frolíkovi a Havlátovi se v úterý podařilo překonat brankáře soupeře i Jiřímu Tlustému, který gólem pomohl Carolině k obratu na ledě Dallasu a výhře 6:4. Stars sice vedli po první třetině 2:0, Hurricanes však čtyřmi góly ve druhé třetině skóre otočili, když čtvrtý gól Caroliny ve 36. minutě zaznamenal právě Tlustý.

Také Calgary otočilo nepříznivý stav. Ještě po dvou třetinách prohrávalo s Anaheimem 0:2, ale nakonec zvítězilo 4:3 po samostatných nájezdech. Obrat odstartoval z dorážky Jiří Hudler, který dostal důvěru i v rozstřelu, v němž se však neprosadil.

Šanci dostat se do čela Východní konference před Montreal nevyužili hokejisté Tampy Bay, kteří prohráli na ledě New Yorku Islanders 2:5. Lighting nepomohl k výhře ani zásah českého útočníka Ondřeje Paláta.

Neuvirth kvůli zranění střídal

Úspěšný návrat po zranění do sestavy Bostonu se povedl Davidu Krejčímu, jehož Boston na svém ledě porazil St. Louis 2:0. Jen na střídačce pak sledoval výhru svého Detroitu 5:0 na ledě Columbusu český brankář Petr Mrázek, který tak stále čeká na premiérový start v tomto ročníku soutěže.

Podíl na výhře Buffala 4:1 nad San Jose má naopak český brankář Michal Neuvirth, jehož však po bezbrankové první třetině kvůli zranění nahradil v bráně Jhonas Enroth.

Výstroj si tak musela navléknout i někdejší lotyšská brankářská legenda a současný trenér brankářů Sabres Arthurs Irbe, který NHL chytal naposledy v sezoně 2003/2004.

Boston - St. Louis 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 6. Bergeron, 32. Krug. Střely na branku: 17:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Bergeron, 3. Bartkowski (všichni Boston).

NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky: 21. Clutterbuck, 33. Grabovskij, 34. Strome, 41. Nelson, 49. Cizikas - 12. Killorn, 43. Palát. Střely na branku: 36:28. Diváci: 12.908. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Cizikas, 3. Grabovskij (všichni NY Islanders).

Columbus - Detroit 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Branky: 11. Tatar, 22. Nyquist, 45. Jurčo, 47. Sheahan, 59. Helm. Střely na branku: 28:40. Diváci: 15.438. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Tatar, 3. Jurčo (všichni Detroit).

Buffalo - San Jose 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 32. a 60. Gionta, 26. Deslauriers, 40. Flynn - 31. Burns. Střely na branku: 14:30. Diváci: 17.435. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo první třetinu a z deseti střel neinkasoval. Hvězdy zápasu: 1. Gionta, 2. Flynn, 3. Mitchell (všichni Buffalo).

Montreal - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky: 8. Bennett, 10. Downie, 21. Sutter, 30. Crosby. Střely na branku: 27:22. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Downie, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Toronto - Nashville 2:9 (0:3, 0:1, 2:5)

Branky: 49. Santorelli, 51. Kadri - 2. a 17. Beck, 11. Roy, 39. Nystrom, 41. Ribeiro, 42. Forsberg, 44. Jarnkrok, 46. Josi, 58. Wilson. Střely na branku: 31:37. Diváci: 19.012. Hvězdy zápasu: 1. Beck, 2. Weber, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Winnipeg - New Jersey 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 22. Perreault, 24. Scheifele (Frolík), 57. Frolík - 42. Eliáš (Havlát). Střely na branku: 34:22. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Scheifele, 3. Bogosian (všichni Winnipeg).

Dallas - Carolina 4:6 (2:0, 0:4, 2:2)

Branky: 17. a 53. Seguin, 2. Jamie Benn, 43. Eakin - 41. a 57. E. Staal, 23. Skinner, 27. Dwyer, 29. Rask, 36. Tlustý. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.678. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Carolina), 2. Seguin (Dallas), 3. Dwyer (Carolina).

Calgary - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)

Branky: 50. a 54. Wideman, 44. Hudler, rozhodující nájezd Monahan - 16. Vatanen, 33. Beleskey, 56. Palmieri. Střely na branku: 19:27. Diváci: 18.421. Hvězdy zápasu: 1. Wideman (Calgary), 2. Vatanen (Anaheim), 3. Granlund (Calgary).

Arizona - Washington 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 22. Ekman-Larsson - 12. Beagle, 64. Fehr. Střely na branku: 24:24. Diváci: 11.769. Hvězdy zápasu: 1. Fehr, 2. Beagle (oba Washington), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Los Angeles - Florida 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)

Branky: 25. Greene, 30. J. Carter, 35. Gáborík, 40. Regehr, 57. D. Brown - 43. Hayes, 47. J. Jokinen. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. J. Carter, 2. Kopitar, 3. McNabb (všichni Los Angeles).