Devils promarnili vedení 3:0, i tak jsou krok od finále

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
24. 5. 2012 6:32
Na vítězství Ďáblů nad New Yorkem Rangers se podílel brankou Patrik Eliáš a asistencí Marek Židlický.

New York - Hokejisty New Jersey Devils dělí jediné vítězství do postupu do finále letošního Stanley Cupu

A to i přesto, že ve čtvrtečním pátém zápase série s New Yorkem Rangers "Ďáblové" ztratili vedení 3:0, které se vybojovali i díky trochu šťastné čtvrté trefě Patrika Eliáše v play off.

Aktivnější "Rangers" totiž kontrovali brankami Prusta, Callahana a Gáboríka, jenž srovnal na začátku třetí třetiny na 3:3.

Devils v tu chvíli byli pod tlakem, ale na důležitou rozdílovou trefu nakonec dosáhli právě oni.

Gól Ryana Cartera padl necelých pět minut před koncem i díky asistenci českého obránce Marka Židlického

V závěru ještě výhru Devils, kteří za celý zápas vystřelil na bránu soupeře jen sedmnáctkrát, do prázdné branky pojistil Zach Parise.

(Na všechny branky pátého zápasu série Rangers - Devils se můžete podívat zde).

Sýkora opět nehrál

"Myslím si, že když přijdete o třígólové vedení a pak stejně ještě vyhrajete zápas, tak to něco znamená," poznamenal po utkání brankář Martin Brodeur, ktrý v utkání čelil 28 střelám Rangers. "Nehráli jsme nejlíp, ale zvítězili."

"Rozhodně to nebyl náš nejlepší zápas," souhlasil kapitán "Ďáblů" Zach Parise. "Ale vyfoukli jsme jim vítězství a to se počítá," dodal lakonicky.

Opět jen z tribuny přihlížel zápasu český útočník New Jersey Devils Petr Sýkora, který se podruhé za sebou nevešel do sestavy.

Další utkání série se hraje v noci na sobotu v Newarku.

New York Rangers - New Jersey 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Branky: 16. Prust, 21. Callahan, 41. Gáborík - 3. Gionta, 5. Eliáš, 10. Zajac, 56. R. Carter (Židlický), 60. Parise. Střely na branku: 28:17. Diváci: 18.200. Stav série: 2:3.