Přemožitel Sparty Linköping na úvod čtvrtfinále doma prohrál

Aktualizováno 2. 12. 2014 22:55
Hokejisté Kärpätu Oulu, IFK Helsinky a Luley mají po dnešních úvodních zápasech čtvrtfinále play off Ligy mistrů blíže k postupu mezi nejlepší kvarteto.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Hokejisté Kärpätu Oulu, IFK Helsinky, Luley a Skelleftey mají po dnešních úvodních zápasech čtvrtfinále play off Ligy mistrů blíže k postupu mezi nejlepší kvarteto.

Nejlepší pozici si dokázala vypracovat Lulea výhrou 5:2 na ledě finského celku Lukko Rauma. V aréně soupeře se podařilo vyhrát ve finském derby rovněž Kärpätu Oulu na ledě SaiPy.

Lulea přitom byla v osmifinále již prakticky vyřazeným celkem, když po domácí porážce se Salcburkem 2:4 prohrávala po první třetině 1:4, v součtu tedy 3:8. Nakonec se ale radovala z postupu v nájezdech. Dnes předvedli její hráči další povedený kousek, když svému soupeři odskočili ze stavu 1:1 na 3:1 dvěma góly během pouhých 17 vteřin.

Pod výhru Kärpätu se finální přihrávkou podepsal i český forvard Ivan Huml. Oba góly při výhře 2:0 vstřelil během druhé třetiny Joonas Donskoi. Dvakrát se trefil i slovenský forvard Tomáš Záborský v dresu IFK Helsinky a zařídil těsnou výhru svého celku nad Frölundou 2:1.

Poslední čtvrtfinále Linköping - Skelleftea rozehrál lépe domácí tým, který v osmifinále předčil jediného českého zástupce v play off Spartu. Na vedoucí gól Littlea ale odpověděl ještě do první přestávky Aho a o obrat se postaral Oskar Sundqvist, u jehož gólu si připsal asistenci bek Martin Ševc. V závěru mohl vyrovnat Jakub Vrána, jenže nezamířil přesně.

Postupující do lednového semifinále definitivně určí odvety, které jsou na programu v úterý 9. prosince.

Úvodní čtvrtfinálová utkání play off hokejové Ligy mistrů:

SaiPa Lappeenranta - Kärpät Oulu 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 23. a 34. Donskoi (na první Huml).

IFK Helsinky - Frölunda 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 1. a 25. Záborský - 13. M. Olimb.

Lukko Rauma - Lulea 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Niskala, 38. Riska - 10. Näkyvä, 17. Fogström, 17. Fabricius, 35. Sylvegard, 42. Ch. Abbott.

Linköping - Skelleftea 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Little - 19. Aho, 40. Sundqvist (Ševc).