reklama

Do Karlových Varů přichází útočník Pohl

Petr Pohl odehrál minulé dvě sezony za Vítkovice Petr Pohl odehrál minulé dvě sezony za Vítkovice autor: hc-vitkovice.cz
Pětadvacetiletý hráč, který doposud působil ve Vítkovicích, podepsal na západě Čech víceletou smlouvu.

Karlovy Vary - Hokejisty extraligových Karlových Varů posílí útočník Petr Pohl. Pětadvacetiletý hráč, který doposud působil ve Vítkovicích, podepsal na západě Čech víceletou smlouvu.

"Očekáváme od Petra třicet až čtyřicet kanadských bodů za sezonu. Bude hrát i přesilovky," uvedl sportovní manažer Západočechů Jaromír Látal na tiskové konferenci, na které byl příchod Pohla oznámen.

Bývalý juniorský reprezentant působil v letech 2003 až 2009 v zámoří. Po třech letech mezi juniory v kanadské lize QMJHL se snažil prosadit do NHL. Do kádru Columbusu, který jej draftoval, se ale neprobojoval. Před třemi lety se vrátil do Evropy, rok hrál ve Finsku a poslední dvě sezony ve Vítkovicích.

V předminulé sezoně až do finále

V extralize Pohl odehrál včetně play off 125 zápasů, ve kterých vstřelil 29 branek a připsal si 42 asistencí. Vydařila se mu zejména první sezona, ve které nasbíral celkem 46 kanadských bodů, a i díky němu tak Vítkovice postoupily do finále play off, kde nestačily na Třinec.

Pohl po sezoně čekal, zda nedostane nabídku z KHL, následně začal uvažovat o nabídkách z extraligy. Se zástupci Karlových Varů byl přitom v kontaktu od května.

"Věděl jsem, že letošní sezona nebyla z mé strany tak dobrá jako ta loňská. Nedělal jsem si nějaké velké iluze, že se o mě kluby z KHL budou prát. Jen jsem chtěl počkat, co kdyby náhodou něco bylo," uvedl Pohl, jenž by měl být jedním z ofenzivních tahounů Energie.

reklama