reklama

Dobrá zpráva pro Kanadu: Stamkos chce v sobotu hrát

Steven Stamkos (uprostřed) je zdá se fit. V sobotu chce po zlomenině holenní kosti hrát první zápas v NHL. A pak odletět do Soči. Steven Stamkos (uprostřed) je zdá se fit. V sobotu chce po zlomenině holenní kosti hrát první zápas v NHL. A pak odletět do Soči. autor: Reuters
Steven Stamkos potěšil celou Kanadu. Vyléčil zlomeninu holenní kosti a v sobotu, těsně před olympiádou v Soči, nejspíš nastoupí za Tampu.

Praha - 11. listopadu si Steven Stamkos v utkání NHL zlomil holenní kost a celou Kanadu zamrazilo ze strachu, že elitní kanonýr zmešká olympiádu v Soči, v zádech. Těsně před olympiádou se ale schyluje k velkému návratu. Elitní útočník Tampy Bay je fit, podle zámořských médií nastoupí v sobotu proti Detroitu.

Bude to poslední zápas Lightnings před olympijskou pauzu a v Kanadě to bude nejsledovanější utkání toho dne. Stamkos trénuje s týmem už čtrnáct dnů, ale jestli bude jeho výkonnost po vážném zranění tak dostačující, aby mohl do Soči, ukáže až zápas. Sám chtěl nastoupit už teď o víkendu proti Montrealu, ale necítil se dobře a návrat odkládal.

"Stamkos vypadá, že je v pořádku, ale není. Chybí mu na ledě výbušnost. Vypadá, jako by na ledě chodil, i když se snaží běhat," napsal o něm zámořský server Bleacherreport.com.

Kanada už hledala náhradu: St. Louis, nebo Giroux

"Pokud nebudu připravený, do Soči nepojedu," reagoval sám hráč a celá Kanada za něj začala shánět náhradu.

Největším aspirantem na jeho místo je jeho spoluhráč z Tampy Martin St. Louis, jehož absence v nominaci Kanaďany překvapila nejvíce a vyvolala také největší dusno. Vedle něj mají ale stále šanci také další opomenuté hvězdy. Třeba Claude Giroux, James Neal či Eric Staal.

Stamkos je ale pro Javorové listy nenahraditelný. Je mu teprve třiadvacet let, ale už dvakrát vyhrál cenu Marice Richarda pro nejlepšího střelce NHL a příkladná je také jeho náklonost k reprezentačnímu dresu. Na mistrovství světa zářil v kanadském dresu letos a neodmítl pozvánku ani v letech 2009 a 2010. Na olympiádě ve Vancouveru ale chyběl, stihne si vyhlášený kanonýr zahrát teď v Soči?

"Rozhodnutí padne na poslední chvíli," řekl Stamkos. Bude to v sobotu.

reklama