reklama

Dobrá zpráva! Sobotka je fit, proti Finům bude hrát

Vladimír Sobotka bude hrát. Na ranním rozbruslení se cítil bez problémů. Vladimír Sobotka bude hrát. Na ranním rozbruslení se cítil bez problémů. autor: Robert Kučera
Útočník Vladimír Sobotka vyvázl z ostrého zákroku v zápase s Amerikou bez zranění a je připraven nastoupit proti Finsku.

Minsk (od našeho zpravodaje) - Potvrzeno. Vladimír Sobotka je po tvrdém zákroku Justina Abdelkadera v pořádku a vůbec nic mu nebrání k tomu, aby dnes nastoupil do semifinále s Finskem.

"Je v pořádku. Počítáme s ním od začátku. On je hodně tvrdý, takže to vydržel. Ještě si s ním doktoři odpoledne trošku pohrajou, fyzioterapeut Kolář ho pohladí a pak do toho vletí," řekl dnes novinářům v Minsku asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Růžička jako třináctý útočník. Ale možná bude hrát přesilovky

Češi tak proti Finsku nastoupí v naprosto totožné sestavě, v jaké začali vítězné čtvrtfinále s Amerikou. "Martin Růžička bude připravený jako třináctý útočník a v průběhu zápasu ho zřejmě zapojíme do hry," řekl Weissmann.

Vladimír Růžička včera řekl, že extraligového kanonýra hodlá využít v přesilových hrách. "Máme totiž málo praváků," řekl.

Češi dnes v Minsku absolvovali jen půlhodinové rozbruslení. Na ledě byli všichni hráči.

Weissmann je nervóznější než před Amerikou

"Nervozita už je cítit. Zvláštní je, že před Amerikou jsem byl klidnější. Teď už je to cítit víc a nejhorší to bude před zápasem. Stupňuje se to, ale to je tím, že už jde o medaile," řekl Weissmann.

Hokejisté se po rozbruslení vrátili na hotel. Na oběd budou mít zřejmě opět kuřecí řízek. Pak následuje krátký odpočinek a cesta do arény.

Zápas s Finskem začíná v 17:45 českého času - on-line reportáž čtěte ZDE.

reklama