Dobrý začátek pro Kubinu. V Atlantě se hned uvedl gólem

ČTK ČTK, Red Spo
22. 9. 2009 9:46
NHL se připravuje na blížící se nový ročník
Pavel Kubina slaví svůj vítězný gól v prodloužení se spoluhráčem Darcym Tuckerem. | Foto: Reuters

New York - Český hokejový obránce Pavel Kubina pomohl ve svém prvním vystoupení v dresu Atlanty dvěma body za branku a asistenci k vítězství v přípravném utkání nad Carolinou 4:2.

Trefil se také útočník Václav Prospal z New York Rangers, který přispěl k výhře nad Detroitem 4:2.

Kubina, kterého získala Atlanta na začátku července z Toronta, se prosadil v 11. minutě, kdy v přesilové hře vyrovnal na 1:1.

Dvaatřicetiletý vítěz Stanleyova poháru z roku 2004 s Tampou Bay a trojnásobný mistr světa, který bude s pěti miliony dolarů druhým nejlépe placeným hráčem Thrashers po Iljovi Kovalčukovi, ještě v 58. minutě asistoval u gólu Jima Slatera, jenž uzavřel skóre.

Kvůli vydatnému dešti a ničivým povodním, které si v Atlantě a okolí vyžádaly minimálně šest obětí, vidělo první domácí duel Thrashers v sezoně v Philips Arena jen několik stovek fanoušků. I z oficiálně uvedených 4126 diváků jich řada zůstala doma.

Prospal se po dvou asistencích v sobotním utkání proti Bostonu poprvé v dresu Rangers zapsal i mezi střelce.

Dvojnásobný mistr světa, jenž přišel na Manhattan po vyplacení ze smlouvy v Tampě Bay, hned v šesté minutě otevřel skóre v přesilové hře.

První zápas za Rangers odehrál slovenský útočník Marián Gáborík, jehož klub zlákal v létě pětiletým kontraktem na 37,5 milionu dolarů, a zaznamenal jednu asistenci.

Útočník Petr Kalus z Minnesoty se na ledě Columbusu při porážce 1:5 popral v závěru utkání s Grantem Clitsomem.