reklama

Domácí násilí v NHL, ale jinak? Plekancův parťák může být oběť

Alex Galchenyuk patří k největším hvězdám Montrealu. Alex Galchenyuk patří k největším hvězdám Montrealu. autor: ČTK
V hotelovém apartmánu hokejisty Alexe Galchenyuka zatýkala policie. Ne však hvězdu Montrealu, ale jeho přítelkyni. Ta nyní může být obviněna z domácího násilí.

Praha – Hokejová NHL po čase znovu přitahuje pozornost, o kterou nestojí. V neděli ráno navštívila policie Alexe Galchenyuka kvůli domácímu sporu a musela zatýkat. Nespoutala však útočníka Montrealu, nýbrž jeho přítelkyni, 27letou Chanel Leszczynskou. Informoval o tom kanadský deník La Presse.

Incident se odehrál v hotelovém apartmánu, ráno po sobotním klání Montrealu proti Pittsburghu (domácí Canadiens mimochodem prohráli 1:3). S Galchenyukem bylo ještě několik přátel, mezi nimiž nechyběl ani klubový spoluhráč Devante Smith-Pelly.

Problém nastal ve chvíli, když někdo z přítomných zavolal policii, která následně vyhodnotila, že v domácím sporu se provinila přítelkyně amerického reprezentanta.

Ten měl poté možnost obvinit Leszczynskou z domácího násilí, ale neudělal to. Jenže celá záležitost ještě může mít dohru. Policie totiž musí případ předat státnímu zástupci.

Vysvětlování manažerovi

Canadiens se k incidentu odmítli vyjádřit, stejný postup zvolil i právník Leszczynské. Podrobnosti tak veřejnost nezná, proudí k ní jen neověřené informace. Jisté je, že zúčastnění hráči Montrealu, Galchenyuk a Smith-Pelly, museli událost vysvětlovat Marcu Bergevinovi, generálnímu manažerovi klubu. Žádný z útočníků od té doby s médii nemluvil.

Po úterním tréninku kanadského týmu však před novináře předstoupil forvard Brendan Gallagher: "Dali nám vědět, co se děje, ale jak jsem řekl, všichni zúčastnění si to vyřeší mezi sebou. Není to nic, co by nám všem dělalo starosti."

Pokud Galchenyuk zrovna neřeší domácí spory, patří mezi nejšikovnější hokejisty Montrealu. Spoluhráč Tomášů Plekance a Fleischmanna letos ve 43 zápasech nastřádal 27 bodů (10+17) a v týmové produktivitě mu patří čtvrtá příčka. Hráč, který vlastní i ruské občanství, už v kariéře stihl vyhrát se Spojenými státy zlato na mistrovství světa juniorů a bronz mezi dospělými.

Ačkoliv jeho nedělní incident nejspíš brzy utichne a nebude vypovídat jako možná oběť domácího násilí, konečné rozhodnutí stojí na státním zástupci.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

reklama