reklama

Dopita si po konci v Třinci našel nové angažmá. Bude trénovat Vsetín

Spojení Dopita a Vsetín v minulosti fungovalo. Bude tomu tak i dnes? Spojení Dopita a Vsetín v minulosti fungovalo. Bude tomu tak i dnes? autor: ČTK
Po sezoně skončil na lavičce extraligových třineckých Ocelářů. Teď jde trénovat o dvě ligy níž. Jiří Dopita povede Vsetín.

Vsetín – Návrat ztraceného syna. Tak by se s trochou nadsázky dal označit příchod Jiřího Dopity do vsetínského hokejového klubu. Sedmačtyřicetiletý rodák ze Šumperka se vrací na místo činu po patnácti letech. S klubem coby hráč získal v dobách jeho největší slávy pět mistrovských titulů.

"S Jirkou se známe dvacet let. Může nám hodně pomoci jak po trenérské, tak po psychické stránce. Máme ty nejvyšší cíle, takže chceme mít i ty nejlepší trenéry. Čeká nás náročná sezona," uvedl pro vsetínský web sportovní manažer Radim Tesařík.

Ve Vsetíně před sezonou skončil trenér Viktor Hlobil, který se vrátil domů do Kroměříže. "Po jeho dopředu avizovaném odchodu jsme začali jednat s Jirkou Dopitou. Dělali jsme všechno pro to, abychom spolupráci dotáhli. Jirka prožil na Lapači své nejlepší hráčské roky. Měl autoritu jako útočník na ledě a věřím, že bude takový i jako trenér," poznamenal Tesařík.

Dopita s týmem vyjede poprvé na led počátkem srpna.

reklama