reklama

Dostali jsme krutou lekci, tvrdí Češi po debaklu

Čeští hokejisté byli po výprasku od Rusů hodně smutní. Čeští hokejisté byli po výprasku od Rusů hodně smutní. autor: Reuters
Čeští hokejisté se chtějí vzpamatovat z výprasku od Rusů v zítřejším duelu se Švédskem.

Moskva - Čeští hokejisté po debaklu s domácím Ruskem 0:6 na Channel One Cupu v Moskvě cítili, že konečný výsledek zcela neodpovídal dění na ledě. Doufají, že si zatím tristní bilanci na druhém turnaji sezony vylepší v neděli proti Švédsku.

"Výsledek je krutý, ale neodehráli jsme až tak špatný zápas. Bohužel, dali nám lekci z produktivity," připustil brankář Ondřej Pavelec a nešetřil slovy uznání na adresu ruských útočníků, od nichž před svým vystřídáním inkasoval čtyři góly.

"Dacjuk je jedním z nejlepších hokejistů na světě a znova to prokázal. A nejen on, i zbytek týmu. Technicky jsou skvěle vybavení a nikdy nevíte, co udělají. A to taky předvedli. Hned trestají. Nepotřebují moc šancí, stačí jim jedna dvě a dají z toho dva góly," konstatoval. "Teď to chce hlavně klid a připravit se na Švédy," usoudil. Důležitější zápasy sezony podle Pavelce teprve přijdou.

"Bohužel, hraje se na góly a ne na krásu či na šance. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát," prohlásil Aleš Hemský a připustil, že kdyby v úvodu skóroval, utkání mohlo dopadnout jinak. "Musíme ale zapomenout, jít do dalšího zápasu a vyhrát. Nic jiného nám nezbývá," zdůraznil.

Český tým vyhrál listopadový turnaj Karjala bez ztráty bodu, tentokrát naopak po prohrách s Finskem v Helsinkách a dnes s Rusy na úspěch čeká. "Asi jsme si to představovali trošku jinak, bohužel ale soupeř byl lepší v koncovce," řekl Petr Nedvěd. "Nedaří se nám střelecky, dneska jsme vyšli úplně naprázdno. Alespoň že to zítra můžeme odčinit," dodal.

Dacjuk: Češi mají dobrý tým

"To, co se stalo dneska, je už za náma. Musíme jít dál," zdůraznil Roman Polák. Tým je podle něj natolik vyzrálý, aby se dokázal s porážkou vypořádat a nastoupit do zápasu se Švédy bez strašáka další prohry. "Ale výkon musí být o sto procent lepší," konstatoval Polák.

Z vysoké prohry nechtěl dělat žádnou vědu. "Prostě vše rozhodly dva rychlý, špatný góly hned v první třetině. Když už jsme vytvořili tlak a zamkli je ve třetině, tak bohužel jsme (góla) nedali, ale oni hned podnikli protiútok a dali gól. Ale takový je hokej, to k němu patří," uvedl.

"Češi jsou dobrý tým a myslím, že to zítra Švédům předvedou," poznamenal po zápase Ilja Kovalčuk. "Rozhodlo, že jsme se trefili jako první," uvedl hrdina zápasu Pavel Dacjuk, který se zaskvěl čtyřmi body za tři trefy a jednu asistenci.

reklama