reklama

Dozvuky drsného Cháry. Šatan musí předčasně skončit

Miro Šatan v dresu slovenské reprezentace Miro Šatan v dresu slovenské reprezentace autor: Reuters
Obávaný křídelník oznámil, že kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím končí tuto sezonu

Bratislava - Třetí listopadový den, v němž se Slovan Bratislava utkal s pražským Lvem, zůstane prozatím posledním vystoupením, v němž se objevila na ledě slovenská hokejová legenda Miro Šatan.

Obávaný křídelník oznámil, že kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím končí tuto sezonu, napsal slovenský web Aktualne.sk.

Chárův zákrok

Šatan v listopadu ve službách Slovanu Bratislava bojoval na ledě pražského Lva ve svém vůbec prvním federálním derby od osamostatnění. Osudnými se mu staly vteřiny v prostřední části hry, když ho v plné rychlosti nabral kamarád a další slovenská legenda Zdeno Chára.

Chárův hit si na videu pusťte ZDE

První zvěsti hovořily o otřesu mozku, úrazu hlavy a podvrtnutí krční páteře - časem se potíže ukázaly být mnohem vážnějšími.

"Můj stav je komplikovanější, než jsem si původně myslel. Bolesti po měsíci výrazně ustoupily, problémem však zůstávala čtyři a půl milimetru vysunutá plotýnka v krku. Ta tlačí do míšního kanálu páteře a více lékaři po opakované magnetické rezonanci vyjádřili podiv nad faktem, že mám plnou hybnost a citlivost v levé ruce, "řekl 38letý Šatan serveru Aktualne.sk.

Šatan hledal pomoc na klinikách v sousedních zemích, také v USA, ale odborníci byli všude k jeho případu zdrženliví.

"Udělám pro comeback maximum ... Pokud se mi podaří vrátit se na led, bude to hlavně zásluha lékařů. Bylo by pro mě velmi špatné, pokud by byl souboj v Praze tím posledním v mé kariéře," dodal ještě nedávno vítěz Stanleyova poháru s Pittsburghem (z jara 2009).

Zpráva o Šatanově konci přichází shodou okolností pár dní před dalším zápasem Lev – Slovan, které se bude hrát v úterý v pražské O2 areně (soutěž o VIP lístky na toto utkání probíhá ZDE, můžete zápas vidět zadarmo a z luxusních míst).

Nejhorší očekávání se potvrdily a Šatan nyní dočasně odkládá výstroj. „Miro byl v pondělí na poslední konzultaci a ukázalo se, že progres nenastal. Na 99 procent si už v této sezoně nezahraje. Nejsme tím, samozřejmě, nadšení, ale jeho zdraví je nám přednější," informoval generální manažer Slovanu Maroš Krajči.

Jako Lindros?

Šatan nastoupil letos v KHL 21krát, vstřelil 7 branek a při dalších pěti asistoval.

Jak to s ním bude dál se neví. Nárazy do hlavy ukončil už rozlet a kariéru mnohým hvězdám, namátkou jmenujme hráče jako Eric Lindros, Paul Kariya, Pat LaFontaine, Marc Savard, Adam Deadmarsh, Keith Primeau.

reklama