reklama

Draisaitl: Semifinále? Příště zavolám Crosbymu s Malkinem

Peter Draisaitl na lavičce Mountfieldu Peter Draisaitl na lavičce Mountfieldu autor: Milan Kammermayer
Trenér hokejistů Hradce Králové Peter Draisaitl považuje páté místo Mountfieldu po základní části za velký úspěch, ale po vyřazení v úvodu play off u něho celková spokojenost se sezonou nepanuje.

Hradec Králové - Trenér hokejistů Hradce Králové Peter Draisaitl považuje páté místo Mountfieldu po základní části za velký úspěch, ale po vyřazení v úvodu play off u něho celková spokojenost se sezonou nepanuje. Ve čtvrtfinále se tým německého trenéra narozeného v Česku radosti nedočkal a se Spartou prohrál sérii 0:4 na zápasy.

"Musíme si toho postupu do play off z pátého místa strašně vážit, protože to mohlo dopadnout úplně jinak. Beru to zpětně jako velký úspěch této organizace. Nicméně jsme prohráli třikrát za sebou první kolo play off, čeká nás další dlouhé léto a s tím samozřejmě spokojeni nejsme," řekl novinářům Draisaitl.

Příště zavolám Crosbymu

Loni tým skončil také v dlouhodobé části pátý a vypadl ve čtvrtfinále 2:4 na zápasy s pozdějším mistrem Zlínem. Draisaitl vedl předtím Mountfield ještě v sezoně 2012/13 v Českých Budějovicích, odkud se s licencí na extraligu přesunul na východ Čech, a z osmého místa vypadl v předkole play off s Vítkovicemi.

Do špičky extraligy se klub zatím nedostal, i když vedení chtělo před sezonou do semifinále. "Nevím, zkusíme, jestli Crosby a Malkin budou k mání, já jim zavolám a uvidíme, jestli mi budou brát telefon...," vtipkoval Draisaitl, jak se dostat mezi nejlepší.

"Ale vážně, pořád musíme být pěkně prdýlkou dolů a mít pokoru. Jsou tu jiné týmy. My si to zanalyzujeme, podíváme se na výkony kluků a co a jak bylo. S tím se dá něco udělat, změnit, zlepšit. Zásadní byla v sezoně nevyrovnanost výkonů a hlavně zranění. My jsme snad ani jednou nehráli dvakrát po sobě se stejnou sestavou a bylo toho až moc, abychom mohli mít vysokou kvalitu každý den," prohlásil Draisaitl.

Rozpadla se obrana

Největší zásah kvůli zdravotním problémům byl v obraně, ze které navíc odešel v sezoně Tomáš Slovák. Mimo hru byl nějakou dobu René Vydarený a až do konce chyběli Peter Mikuš a Peter Frühauf, který léčil rakovinu. "Obrana se nám rozbourala úplně, ale nejsme tady od toho, abychom brečeli. Naopak musíme z toho vytáhnout pozitivum. To je, že jsme našli mladé beky, kteří do budoucna něco slibují, takže uvidíme," řekl Draisaitl na adresu Zdeňka Čápa, Stanislava Dietze a dalších.

Proti Spartě už to ale měli podle Draisaitla těžší. "V play off to jakžtakž ustáli, ale je tam vidět, že tam nás sparťani hodně přehrávali. Ještě tam taková ta suverenita v té defenzivní stránce zdaleka není a ti kluci mají ještě dlouhou cestu před sebou, než se mohou titulovat jako stabilní extraligoví beci. Na to deset zápasů nestačí," upozornil bývalý útočník a dlouholetý německý reprezentant.

Draisaitl ocenil fanoušky, kteří tým celou sezonu podporovali. "Já jsem měl malé obavy. První rok tady v Hradci byl z jejich strany famózní a myslel jsem, že opakovat to nejde. Že to půjde malinko dolů a už to nebudou lidi brát, že je tady extraliga po dvaceti letech něco zvláštního. Ale musím konstatovat, že se to nestalo. Zase tady byli pro nás, jsou opravdu famózní. Odehráli jsme tady doma i nějaké zápasy, že někde jinde by nás asi vyvezli z města," dodal Draisaitl.

reklama